Jesteś tutaj: Home

Po wyborach może dojść do przetasowania w Programie Budowy Dróg Krajowych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 01 lipiec 2015 20:20

Droga ekspresowa S-10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń padała ostatnio w wielu obietnicach członków rządu, na papierze cały czas jednak nie ma żadnych konkretów, a musimy sobie zdawać też sprawę, że najprawdopodobniej dojdzie jesienią do dużych zmian u władzy. Samorządowcy ze wschodniej Polski nie kryją nadziei, że zmiana rządu wpłynie na duże przemeblowanie planów dotyczących inwestycji drogowych.

Obietnice dotyczące S-10 przedstawiła kilka tygodni temu podczas wizyty w Bydgoszczy Minister Infrastruktury i Rozwoju Ewa Wasiak. Mamy zatem obecnie tylko słowną deklarację, gdyż w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 S-10 znajduje się cały czas na liście rezerwowej. Mówi się, że do aktualizacji tego programu ma dojść we wrześniu. Najprawdopodobniej jednak w październiku minister Wasiak oraz wiceminister Paweł Olszewski stracą teki ministerialne, gdyż sondaże wskazują, że do władzy dojdzie Prawo i Sprawiedliwość.

 

Na zmianę u steru państwa liczą samorządowcy ze wschodniej Polski, którzy czują się pokrzywdzeni jeżeli chodzi o dobór inwestycji do Programu Budowy Dróg Krajowych do 2023 roku. Województwo warmińsko-mazurskie czuje się w tym programie wykluczone. W szczególności samorządowcy mają tutaj na myśli brak przebudowy drogi krajowej nr 16, która łączy Ostródę i Olsztyn z Augustowem na Podlasiu, przebiegając przy tym przez najważniejsze ośrodki miejskie tego województwa. Radny miejski Olsztyna Grzegorz Smoliński wyraża wprost nadzieje, że Prawo i Sprawiedliwość więcej uwagi poświeci potrzebom wschodniej Polski, czyli tej biedniejszej części kraju.

 

Dynamiczna sytuacja na krajowej scenie politycznej sprawia zatem, że droga S-10 cały czas jest wielką niewiadomą. Zmiana rządu nie musi nieść jednak tylko zagrożenia, gdyż może okazać się szansą, aby priorytetowo został potraktowany także odcinek Bydgoszcz – Piła.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów