Jesteś tutaj: Home

Zjednoczona lewica postawi na kogoś z Warszawy?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 07 lipiec 2015 20:11

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, którego liderem jest Jan Guz podjęło inicjatywę zjednoczenia będącej w kryzysie lewicy przed wyborami parlamentarnymi. Celem jest zjednoczenie różnych obozów lewicy z SLD Leszka Millera i środowiskiem Janusza Palikota.

Liderką zespołu programowego nowego tworzącego się tworu została Barbara Nowacka – działaczka feministyczna, która blisko współpracowała z Januszem Palikotem. W okręgu bydgoskim, który był zawsze silnym bastionem lewicy skupionej wokół Sojuszu Lewicy Demokratycznej brakuje jednak charyzmatycznych liderów i niewykluczone, że mandat u nas uzyska osoba niezwiązana kompletnie z regionem.

 

Uchodząca za podporę Klubu Parlamentarnego SLD posłanka Anna Bańkowska najprawdopodobniej w wyborach nie wystartuje. W spekulacjach jako liderka listy pojawia się Kazimiera Szczuka, która startowała od nas w przeszłości do Parlamentu Europejskiego. Usłyszeć można także nazwisko prof. Magdaleny Środy, znanej głównie z wypowiedzi na tematy światopoglądowe.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów