Jesteś tutaj: Home

Samorządy będą płacić mniej za oświetlenie dróg

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 03 sierpień 2015 18:41

W życie wchodzi znowelizowana ustawa o prawie energetycznym, która zakłada większy udział w utrzymaniu oświetleniach przy drogach krajowych GDDKiA, czyli w praktyce budżetu państwa.

Posłowie uchwalając nowe przepisy oraz zatwierdzający je prezydent Bronisław Komorowski przyjęli pogląd, że gminy powinny płacić za oświetlenie dróg tylko w miejscach służących mieszkańcom, czyli m.in. przy chodnikach czy ścieżkach rowerowych. Tam gdzie droga krajowa służy głównie tranzytowy, koszty utrzymania oświetlenia pokrywać będzie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, co dla budżetów samorządów będzie oznaczało pewne odciążenie finansowe.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów