Jesteś tutaj: Home

Wysokie temperatury reorganizują nasze życie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 10 sierpień 2015 21:51

W godzinach 10-17 duże przedsiębiorstwa obowiązuje tzw. 20-ty stopień zasilania, czyli są one zobowiązane do ograniczenia odbioru energii. Ten krok związany jest z zagrożeniem bezpieczeństwa dostaw energii, które spowodowane jest wysokimi temperaturami. Niestety upały zdaniem synoptyków mogą potrwać jeszcze nawet ponad 2 tygodnie.

Obostrzenia decyzją prezesa Polskich Sieci Elektroenergetycznych dotyczą przedsięwzięć, które pobierają energię powyżej 300 kW, stąd też nie dotyczą gospodarstw domowych. Wysokie temperatury z jednej strony zwiększają wykorzystywanie energii elektrycznej na potrzeby klimatyzacyjnej, z drugiej zaś doprowadziły do niskiego poziomu rzek i ograniczonych możliwości chłodzenia infrastruktury polskich elektrowni.

 

Niestety zdaniem synoptyków, sytuacja z dnia na dzień się nie poprawi, co może przełożyć się na kondycję zakładów objętych obostrzeniem. Niektóre firmy zdecydowały się wprowadzić nocną zmianę. Nocą coraz częściej pracują także rolnicy w polu, gdyż obecnie trwają żniwa. Kujawsko-pomorskich rolników, w tym roku w sposób wyjątkowy dotknęła susza. Wysokie temperatury w ostatnim czasie spowodują zwiększenie rozmiaru strat, co odczujemy wkrótce w cenach żywności.

 

W poniedziałek z inicjatywy premier Ewy Kopacz odbyło się spotkanie Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas którego omawiano powstałą trudną sytuację. Uczestnikiem tego posiedzenia była minister Teresa Piotrowska z Bydgoszczy.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy