Jesteś tutaj: Home

Prowadzony jest remont drogi krajowej nr 25

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 17 sierpień 2015 11:25

Przez najbliższe dni pojawią się utrudnienia na trasie Bydgoszcz – Inowrocław. Rozpoczął się bowiem remont prawie 5 km odcinka DK nr 25 pomiędzy Złotnikami Kujawskimi i Jaksicami, w planach jest także remont odcinka Złotniki Kujawskie – Tarkowo Dolne, Styszek – Brzoza i Brzoza - Chmielniki.

Codziennie drogą krajową nr 25 przejeżdża dziesiątki autobusów, które dowożą mieszkańców powiatu inowrocławskiego do Bydgoszczy. Potrzeby transportowe są zatem duże, ale nie zanosi się na to, aby doszło do większej przebudowy drogi krajowej nr 25 na tym odcinku, czy nawet budowy obwodnic Nowej Wsi Wielkiej i Złotnik Kujawskich.

 

Z racji, że infrastruktura drogowa ulega degradacji, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zdecydowała się przeprowadzić pracę poprawiające jakość drogi.

 

Remont prowadzony jest również na odcinku Kamień Krajeński – Sępólno Krajeńskie drogi krajowej nr 25, w północnej części województwa.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów