Jesteś tutaj: Home

Egzotyczna jedynka Pawła Kukiza

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 27 sierpień 2015 19:38

Paweł Kukiz przedstawił kandydatów do Sejmu, jedynką w okręgu bydgoskim będzie paraolimpijczyk Mirosław Piesak. Z drugiego miejsca wystartuje Piotr Najzer z Kongresu Nowej Prawicy.

,,Wzwód po polsku, czyli o połykaniu Viagry i jej podróbek” to tytuł publikacji Newsweeka, która dała bydgoskiemu paraolimpijczykowi Mirosławowi Piesakowi ogólnopolski rozgłos. Kilka tygodni później Piesak zaczyna przedzierać się do polityki.

 

Pierwsza konferencja prasowa z udziałem Mirosława Piesaka wypadła mówiąc delikatnie przynajmniej słabo. Miało być o planowanym na przyszłą niedzielę referendum i o Jednomandatowych Okręgach Wyborczych. Piesak podkreślał, że referendum i JOW to na chwilę obecną sprawa najważniejsza, ale na konferencji pochłaniały go bardziej wewnętrzne konflikty w stowarzyszeniu, którego członkiem jest Piesak, że jeden z dziennikarzy musiał przypomnieć o temacie konferencji.

 

Z drugiego miejsca wystartuje Piotr Najzer z Kongresu Nowej Prawicy, który jest dość popularnym videoblogerem Youtube. Przez długi czas przymierzany był on na lidera listy, gdyż w porównaniu z Piesakiem prezentuje się znacznie profesjonalnie.

 

Trzecia na liście będzie Małgorzata Sirko z Inowrocławia.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 157

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów