Jesteś tutaj: Home

Czy w grudniu czeka nas chaos na kolei?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 30 sierpień 2015 20:42

W połowie grudnia PKP PLK wprowadza coroczną korektę rozkładów jazdy. Cały czas nie wiemy jednak kto będzie wykonywał przewozy regionalne, a co za tym idzie PKP PLK nie ma z kim ustalić tych rozkładów. Istnieje duże ryzyko, że nowe rozkłady nie będą zbyt atrakcyjne dla pasażerów.

Przez ostatnie 3 lata przewozy na większości linii zelektryfikowanych prowadzi spółka Arriva. Marszałek województwa chce bezprzetargowo przekazać je od połowy grudnia Przewozom Regionalnym, w ramach planu przywracania rentowności tej spółki. Arriva się odwołuje i cały czas nie jest rozstrzygnięte, kto obsługiwał te trasy. W rezultacie z PKP PLK rozmawiają obie spółki i przygotowywany jest rozkład kompromisowy, który niekoniecznie musi być atrakcyjny dla mieszkańców województwa.

 

Szerszy komentarz na PopieramBydgoszcz.plMarszałek na kolei robi tylko bałagan

 

Arriva będzie na pewno nadal obsługiwać połączenia bez elektryfikacji, czyli większych powodów do obaw nie powinni mieć pasażerowie jeżdżący z Bydgoszczy w kierunku Tucholi lub Chełmży.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 05.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –241

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 176

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 12477

- liczba osób objętych nadzorem – 949

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów