Jesteś tutaj: Home

Będzie sejmowa debata poświęcona imigrantom

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne piątek, 11 wrzesień 2015 13:11

W przyszłą środę odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Sejmu poświęcone europejskiemu kryzysowi imigracyjnemu. Inicjatywę taką przedstawiła na dzisiejszym posiedzeniu premier Ewa Kopacz.

Dzisiaj premier Kopacz z mównicy sejmowej zapowiedziała, że Polska w swoim stanowisku będzie domagać się oddzielenia uchodźców od emigrantów ekonomicznych.

 

Na sali sejmowej panowały jednak dość duże emocje. Część posłów dawała do zrozumienia, że Polska jest zbyt uległa wobec Komisji Europejskiej.

 

- Nie wykorzystujcie tragedii uchodźców do awantury politycznej – ripostowała premier Ewa Kopacz.

 

- Naród reprezentuje Sejm – przypomniał poseł Leszek Miller z SLD, który dał do zrozumienia, że w imieniu narodu powinien wypowiedzieć się przede wszystkim parlament - Ta debata jest niezbędna i jest potrzebna tutaj, a nie poza wysoką izbą.

 

Jutro w Warszawie odbędzie się wielka manifestacja przeciwko przyjmowaniu imigrantów. Podobne akcje planowane są w przyszłości także w miastach wojewódzkich, w tym w Bydgoszczy.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów