Jesteś tutaj: Home

Parlament Europejski chce do Polski wysłać 9287 uchodźców (zobacz jak głosowali nasi europosłowie)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 17 wrzesień 2015 20:54

Dzisiaj Parlament Europejski przyjął w Brukseli rezolucję ustawodawczą, która dotyczy zasad rozlokowania ponad 100 tys. uchodźców w krajach tworzących Unię Europejską. Do Polski ma trafić 9287 osób, co stanowi 7,7% grupy uchodźców, którzy objęci są tą rezolucją. Zanim rezolucja wejdzie w życie, będzie musiała zostać zaakceptowana przez Radę Unii Europejskiej.

Przyjęta rezolucja zakłada, że do Polski ma trafić 1207 uchodźców przebywających obecnie na terytorium Włoch, 3901 z Grecji i 4179 z Węgier.

 

Za przyjęciem takiego rozwiązania było 370 europosłów (głównie z rządzącej EPP i socjaldemokratycznej S&D). Wstrzymało się 124 posłów, zaś przeciw było 54. Polacy związani z Platformą Obywatelską i PSL (EPP) oraz z SLD (S&D) w większości się wstrzymali. Od głosu wstrzymał się też Tadeusz Zwiefka i Janusz Zemke.

 

Europosłowie PiS zasiadający we frakcji ECR głosowali przeciwko, w tym europoseł Kosma Złotowski.

 

Zgodnie z procedurą legislacyjną Unii Europejskiej, teraz rezolucję będzie musiała zaopiniować Rada Unii Europejskiej, która może ją przyjąć lub skierować do II czytania w Parlamencie Europejskim. Radę Unii Europejskiej. Tam głosują już nie posłowie wybrani w demokratycznych wyborach, ale przedstawiciele rządów państw członkowskich.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy