Jesteś tutaj: Home

Dramatycznie niskie notowania Piotrowskiej i Olszewskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 20 wrzesień 2015 19:48

Według badań opinii społecznej Platforma Obywatelska może liczyć na 3-4 mandaty. Bardzo dobrze wypada lider listy Zbigniew Pawłowicz, ale już o swoją parlamentarną przyszłość muszą się martwić minister Teresa Piotrowska i wiceminister Paweł Olszewski. PiS walczy o 5-6 mandatów.

 

Jeden ze skuteczniejszych autorów badań opinii publicznej Marcin Palade informuje, że w naszym okręgu PiS wyraźnie prowadzi z PO, która w jego opinii może liczyć tylko na 3 pewne mandaty. Ponadto Palade informuje o bardzo słabych indywidualnych wynikach Piotrowskiej i Olszewskiego, co daje szansę kandydatom z niższych lokat na liście.

 

Ogólnopolska tendencja daje PiS 43%, PO 25%, 8,5% dla Lewicy Razem, 6% dla Kukiza i 5,5% dla PSL. Pod progiem znajduje się Nowoczesna 4,5% i KORWiN 3%.

 

W okręgu bydgoskim daje to na tę chwilę PiS 5 mandatów, PO 4, Lewicy Razem 2 i PSL 1. Mandatu u nas nie uzyskuje ruch Pawła Kukiza.

 

Do wyborów mamy jeszcze 5 tygodni, czyli tak naprawdę główny okres kampanii wyborczej. Do wyborców lewicy jeszcze nie dotarła w pełni informacja o wykluczeniu Romana Jasiakiewicza, co może te notowania w naszym okręgu pogorszyć, choć głównym zmartwieniem dla tego komitetu powinny być ciągle aktualne ryzyko znalezienia się pod progiem. Zacięta walka o mandat czeka natomiast ruch Pawła Kukiza, który na razie nie ma w okręgu bydgoskim żadnego posła. Na taką sytuację mogło wpłynąć zamieszanie przy układaniu list i ciągle anonimowi dla wyborców kandydaci.

 

Czekają nas zatem ciekawe kilka tygodni kampanii wyborczej.

 

 

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.