Jesteś tutaj: Home

Dramatycznie niskie notowania Piotrowskiej i Olszewskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 20 wrzesień 2015 19:48

Według badań opinii społecznej Platforma Obywatelska może liczyć na 3-4 mandaty. Bardzo dobrze wypada lider listy Zbigniew Pawłowicz, ale już o swoją parlamentarną przyszłość muszą się martwić minister Teresa Piotrowska i wiceminister Paweł Olszewski. PiS walczy o 5-6 mandatów.

 

Jeden ze skuteczniejszych autorów badań opinii publicznej Marcin Palade informuje, że w naszym okręgu PiS wyraźnie prowadzi z PO, która w jego opinii może liczyć tylko na 3 pewne mandaty. Ponadto Palade informuje o bardzo słabych indywidualnych wynikach Piotrowskiej i Olszewskiego, co daje szansę kandydatom z niższych lokat na liście.

 

Ogólnopolska tendencja daje PiS 43%, PO 25%, 8,5% dla Lewicy Razem, 6% dla Kukiza i 5,5% dla PSL. Pod progiem znajduje się Nowoczesna 4,5% i KORWiN 3%.

 

W okręgu bydgoskim daje to na tę chwilę PiS 5 mandatów, PO 4, Lewicy Razem 2 i PSL 1. Mandatu u nas nie uzyskuje ruch Pawła Kukiza.

 

Do wyborów mamy jeszcze 5 tygodni, czyli tak naprawdę główny okres kampanii wyborczej. Do wyborców lewicy jeszcze nie dotarła w pełni informacja o wykluczeniu Romana Jasiakiewicza, co może te notowania w naszym okręgu pogorszyć, choć głównym zmartwieniem dla tego komitetu powinny być ciągle aktualne ryzyko znalezienia się pod progiem. Zacięta walka o mandat czeka natomiast ruch Pawła Kukiza, który na razie nie ma w okręgu bydgoskim żadnego posła. Na taką sytuację mogło wpłynąć zamieszanie przy układaniu list i ciągle anonimowi dla wyborców kandydaci.

 

Czekają nas zatem ciekawe kilka tygodni kampanii wyborczej.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów