Jesteś tutaj: Home

Senat zatwierdza obniżenie liczby mieszkańców dla metropolii

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 01 październik 2015 19:29

Tylko 350 tys. mieszkańców będzie potrzeba do utworzenia związku metropolitarnego. Pozwoli to zatem stworzyć niezależną od siebie metropolię bydgoską i toruńską. Senat przyjął dzisiaj poprawkę toruńskiego senatora Jana Wyrowińskiego. Bydgoski senatorowie nie wzięli udziału w glosowaniu.

Debata plenarna w Senacie odbyła się w środę. Szerzej o niej przeczytacie państwo – Senat debatował nad metropoliami.

 

Dzisiaj miało miejsce głosowanie. Za przyjęciem poprawki senatora Jana Wyrowińskiego głosowało 77 senatorów, 1 się wstrzymał, a 21 nie głosowało. Nie było głosów przeciwnych. Senatorowie Andrzej Kobiak i Jan Rulewski nie wzięli udziału w tym głosowaniu.

 

Zmniejszenie liczby mieszkańców wymaganych do utworzenia metropolii zwiększy liczbę miast mogących założyć związek metropolitarny, co przełoży się na mniejsze wpływy do budżetu państwa. Dlatego Senat zgłosił też poprawkę zakładającą, że dodatkowy udział związków metropolitarnych w podatku PIT będzie obowiązywał tylko przez 5 lat. Ustawa przyjęta przed tygodniem przez Sejm zakładała, że związki metropolitarne mogą liczyć na trwały dodatkowy 5% udział w podatku PIT.

 

Poprawki Senatu może odrzucić Sejm.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa