Jesteś tutaj: Home

Radny Witkowski odpowiada senatorowi Kobiakowi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 05 październik 2015 18:00

Do opublikowanej na naszych łamach rozmowy z senatorem Andrzej Kobiakiem odnosi się radny wojewódzki Marek Witkowski z Więcborka. Zarzuca on senatorowi stosowanie nieprawd i szukania winnych w Sejmiku, aby tylko nie narazić się Zarządowi Województwa, z marszałkiem Piotrem Całbeckim na czele.

Pytaliśmy w niedzielę senatora Andrzeja Kobiaka o to czy środki unijne pomiędzy Bydgoszcz i Toruń w kończącej się perspektywie finansowej były dzielone sprawiedliwie. Senator przyznał, że Bydgoszcz może być poszkodowana, ale dawał też do zrozumienia, że winy nie należy szukać w Zarządzie Województwa, ale wśród radnych.

 

SzerzejKobiak o metropolii i rozdziale środków unijnych

 

- Senator Kobiak twierdząc, że Bydgoszcz powinna uzyskać więcej funduszy z RPO, dzielonego przez Zarząd Województwa, obwinia o ten stan rzeczy radnych Sejmiku. Jak powiedzieć mieszkańcom Bydgoszczy, że są rolowani przez Toruń i nie narazić się Zarządowi Województwa? - komentuje wypowiedzi senatora radny Marek Witkowski - To radni Sejmiku staną się chłopcami do bicia. Trwa kampania wyborcza i prawda musi poczekać na bocznicy aby zaspokoić potrzeby polityków z Platformy Obywatelskiej. A jak mają się fakty? Łatwo sprawdzić w odpowiednich aktach normatywnych, a te bezlitośnie wskazują na wyłączną domenę Zarządu Województwa do zarządzania RPO. Radni co najwyżej mają prawo do informacji ze strony Zarządu o realizacji RPO za ubiegły rok. Jest nawet określona data, do której powinni zostać poinformowani. I nic więcej. Mocniejsza wydaje się pozycja Wojewody, który ma prawo weta wobec udokumentowanych nieprawidłowości. Wojewoda ma prawo desygnować swoich przedstawicieli do komisji konkursowych, ale jedynie jako obserwatorów. To i tak więcej niż mogą radni. Tak to zostało ukształtowane. W pełni natomiast zgadzam się z opinią Pana Senatora, że radni winni być w większym stopniu asertywni wobec Zarządu. Z jedną mała uwagą, że ten postulat skierujemy w stronę radnych koalicji PO/PSL. Od kiedy pamiętam radni PiS najczęściej głosowali przeciwko budżetowi albo się wstrzymywali. Ubolewam, że kampania wyborcza zeszła na tory płytkiego przekazu naszych problemów a odeszliśmy od merytorycznych dyskusji.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów