Jesteś tutaj: Home

Premier Kopacz obiecuje S-5 i S-10, zdaniem lewicy te obietnice są nierealne

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 06 październik 2015 15:43

Wpadką zakończyła premier Ewa Kopacz wizytę w Bydgoszczy. Po posiedzeniu Rady Ministrów stwierdziła bowiem, że ,,gospodarzem był Bydgoszcz”, co zapewne w grodzie nad Brdą będzie jej długo zapamiętane. Odbyte w Bydgoszczy posiedzenie nie przyniosło jednak przełomu w żadnej lokalnej sprawie.

W odróżnieniu od wyjazdowego posiedzenia rządu, które odbyło się na Śląsku, Rada Ministrów nie przyjęła żadnych uchwał rozwiązujących bydgoskie problemy, w tym oczekiwanego przez lokalną społeczność Prawa Wodnego, które ustanawiałoby Zarząd Dorzecza Wisły w Bydgoszczy. Debatowano natomiast nad Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa, stąd też miejscem posiedzenia była nowoczesna biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

 

Podczas konferencji prasowej podsumowującej posiedzenie, szefowa rządu  Ewa Kopacz zapewniła o realizacji budowy dróg ekspresowych S-5 i S-10.

 

Lewica nie daje wiary

Jako pierwsza głos w sprawie odbytego posiedzenia zabrała Zjednoczona Lewica. Wpierw Krzysztof Gawkowski nawiązał do wpadki premier dając do zrozumienia, że politycy PO powinni nauczyć się w końcu, że Bydgoszcz jest kobietą.

 

Bardziej na poważnie Gawkowski zarzucił Platformie Obywatelskiej, że pod pretekstem wyjazdowych posiedzeń rządu prowadzi kampanie wyborczą za publiczne pieniądze i zażądał rozliczenia się partii Ewy Kopacz z tej działalności.

 

Kandydat Krzysztof Gawkowski wyraził także obawę, że rząd nie będzie wstanie zrealizować wszystkich obiecanych inwestycji drogowych – Rządowy program zawiera inwestycje na 100 mld zł, kto uwierzy, że wszystkie uda się zrealizować? - pytał Gawkowski – Moim zdaniem są one niemożliwe do zrealizowania.

 

W jego opinii zagrożona jest realizacja drogi S-10, ale także obwodnic Sępólna Krajeńskiego i Kamienia Krajeńskiego wzdłuż drogi krajowej nr 25.

 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.