Jesteś tutaj: Home

Urząd Marszałkowski przegrywa w sądzie z Arrivą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 04 listopad 2015 15:41

Zdaniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego Zarząd Województwa chcąc zlecić bez przetargu obsługę połączeń Przewozom Regionalnym naruszył procedury. Sprawę do sądu skierował prywatny przewoźnik Arriva, który obsługiwał przez ostatnie trzy lata, po wygranym przetargu, trasy które marszałek chce przekazać PR bez przetargu.

Przewozy Regionalne miały przejąć trasy od połowy grudnia. Został zatem nieco ponad miesiąc i w tym okresie przeprowadzić postępowanie przetargowe będzie trudno. W rezultacie może dojść do chaosu w przewozach lokalnych w kujawsko-pomorskim.

 

Zdaniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy, Urząd Marszałkowski w Toruniu mógł zlecić usługę przewozu z wolnej ręki, bez przetargu, ale powinien, zgodnie z procedurą, poinformować wszystkich przewoźników na rok przed podjęciem takiego kroku.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów