Jesteś tutaj: Home

Posłowie odebrali zaświadczenia o wyborze

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 04 listopad 2015 16:44

Dzisiaj w Sejmie miała miejsce uroczystość wręczenia przez Państwową Komisję Wyborczą posłom zaświadczeń o wyborze. Przewodniczył jej przewodniczący PKW sędzia Wojciech Hermeliński. Spotkanie odbyło się w Sali Kolumnowej.

Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej nawiązywał do wizyty papieża Jana Pawła II w 1999 roku w polskim parlamencie - Powiedział wtedy, że służba Narodowi powinna być ukierunkowana na dobro wspólne – mówił o wyzwaniach nowych posłów Wojciech Hermeliński. Przypomniał też słowa księdza Piotra Skargi - Kto Ojczyźnie swej służy, sam sobie służy, bo w niej jego wszystko się dobre zamyka.

 

Wszystkim, którzy uzyskali w dniu 25 października elekcję, Hermeliński złożył gratulację. Każdy z posłów otrzymał indywidualne zaświadczenie o wyborze. Okręg bydgoski w najbliższej kadencji reprezentować będą: Ewa Kozanecka, Teresa Piotrowska, Tomasz Latos, Piotr Król, Bartosz Kownacki, Łukasz Schreiber, Krzysztof Brejza, Paweł Olszewski, Paweł Skutecki, Michał Stasiński i Eugeniusz Kłopotek.

 

W uroczystości uczestniczyła marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

 

Na chwilę obecną nie jest znana data pierwszego posiedzenia nowej kadencji. Decyzję o terminie podjąć ma prezydent Andrzej Duda.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów