Jesteś tutaj: Home

Bańkowska: Tuchola pokazuje, że w województwie źle się dzieje

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 20 grudzień 2012 14:55

O funkcjonowaniu województwa kujawsko-pomorskiego, w związku z planami przeprowadzania referendum w powiecie tucholskim nad odłączeniem od województwa rozmawialiśmy z posłanką SLD Anną Bańkowską.

 

Mieszkańcy Tucholi od wielu lat bezskutecznie walczą o obwodnicę, która pozwoliła by wyprowadzić bardzo uciążliwy dla nich ruch z miasta. Z ich wyliczeń wynika, że dziennie przez miasto przejeżdża ponad 18 tysięcy samochodów. Powołano do życia Stowarzyszenie SOS dla Tucholi i w przyszłym roku planuje się referendum nad zmianą granic województwa - Osobiście sobie nie wyobrażam, aby powiat tucholski nie był częścią naszego województwa - komentuje sprawę posłanka Anna Bańkowska z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

 

Jest to jeszcze jeden przykład świadczący o tym, że obwodnice i jakość dróg ma duży wpływ na nastroje społeczne mieszkańców. Jeżeli prowadzone są działania w celu odłączenia powiatu tucholskiego z województwa kujawsko-pomorskiego to należy dążyć do tego, aby mieszkańcy tego terenu czuli się dobrze w naszym województwie. To nie są fanaberie mieszkańców, lecz konkretny problem do rozwiązania – odnosi się do sytuacji parlamentarzystka - Z drugiej strony liczenie, że w województwie pomorskim będzie lepiej jest trochę utopijnym myśleniem.

 

Nie tylko powiat tucholski

W rozmowach z nami także samorządowcy w z powiatu nakielskiego twierdzą, że ich potrzeby z perspektywy Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu nie są dostrzegane - Nie raz już mówiłam, że obecna polityka zrównoważonego rozwoju prowadzona przez władze wojewódzkie źle wpływa na tą część województwa . Bydgoszcz i okolice mają znacznie mniejsze perspektywy rozwojowe – wyjaśnia nam posłanka, która liczy, że w perspektywie finansowej 2014-2020 te błędy zostaną naprawione.

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.