Jesteś tutaj: Home

Tak ślubowali nasi posłowie – relacja filmowa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 13 listopad 2015 18:46

W czwartek po raz pierwszy zebrał się Sejm VIII kadencji. Tego dnia wszystko się konstytuowało, obrady przebiegały w dość nietypowy sposób, gdyż miało miejsce kilka długich przerw. Nie było zatem atmosfery, aby móc rozmawiać na poważnie o sprawach naszego regionu. Prezydent Andrzej Duda wyraził wielką radość wobec faktu, iż pracę rozpoczynało wielu młodych posłów, którzy we współpracy z doświadczonymi parlamentarzystami mogą zrobić wiele dla Polski.

- Tu w wysokiej izbie bez wątpienia wszyscy jesteśmy patriotami – mówił prezydent Andrzej Duda.

 

Głównym bohaterem tego dnia był jednak marszałek senior Kornel Morawiecki, założyciel w przeszłości Solidarności Walczącej, który wygłosił poruszające przemówienie - Żyjemy nie tylko dla siebie, żyjemy i umieramy dla innych – mówił. Morawiecki podkreślał, że Polska istnieć musi dla świata, aby łączyć cywilizację zachodnią z wschodnią.

 

Z naszego okręgu pracę w Sejmie rozpoczyna dwóch posłów młodego pokolenia Paweł Skutecki i Łukasz Schreiber.

 

- Bez wątpienia dotychczas w moim życiu było to najważniejsze wydarzenie, bo w pełni, w 100%, pracuje od dzisiaj dla Ojczyzny – powiedział nam po złożeniu ślubowania Skutecki. Zapowiedział on walkę o wprowadzenie tzw. pakietu odłużeniowego, aby pomóc Polakom wyjść z łańcuchów niemożliwego do spłacenia zagrożenia. Skutecki chce się tutaj wzorować funkcjonującym w Wielkiej Brytanii prawem. Parlamentarzysta zadeklarował także zainteresowanie ważnymi dla naszego rozwoju inwestycjami infrastrukturalnymi.

 

W komisji samorządu terytorialnego ma nadzieje pracować z kolei poseł Łukasz Schreiber – To chyba dla każdego parlamentarzysty jest ważny dzień w życiu, a zwłaszcza dla nowych, takich jak ja.

 

Schreiber deklaruje, że jeżeli uda mu się zostać członkiem komisji samorządowej, to będzie dbał o korzystne dla Bydgoszczy prawo.

 

Ślubowaniu posłów przysłuchiwali się przedstawiciele duchowieństwa, w tym proboszcz bydgoskiej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy Placu Piastowskim ks. Roman Kneblewski.

 

 

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.