Jesteś tutaj: Home

Z Markiem Witkowskim o spekulacjach medialnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 18 listopad 2015 13:25

Nikt radnemu województwa Markowi Witkowskiemu z Więcborka stanowiska wojewody nie proponował. Nazwisko to pojawia się w kolejnych publikacjach medialnych, sam zainteresowany nie myślał jednak do tej pory objęciu funkcji. Zdaniem Witkowskiego o wszystkim zadecydują posłowie Tomasz Latos i Krzysztof Ardanowski.

 

Marek Witkowski postrzegany jest ostatnio jako najbardziej prawdopodobny kandydat na wojewodę. Ile w tym prawdy?

Nic o tym nie wiem. Moje nazwisko pojawia się jednak w kolejnych publikacjach prasowych, dlatego nie mogę tej sprawy przemilczeć. Prawdą jest, że mam dobre relacje z posłem Tomaszem Latosem i posłem Krzysztofem Ardanowskim, ale te dobre relacje nie przekładają się w żaden sposób na faworyzowaniu mnie na stanowisko wojewody. Obydwaj Panowie posiadają pełną swobodę w doborze kandydatów, a ja w żaden sposób nie lobbuje u nich w sprawie obsadzenia wojewody.

 

Teza, że środowisko PiS w Bydgoszczy poszukuje kandydata, który ma przywrócić równowagę w regionie w opozycji do marszałka z Torunia jest tezą medialną. O tym kto zostanie kandydatem z województwa mają zadecydować Panowie Latos i Ardanowski. Posłowie zdają sobie doskonale sprawę, że wojewoda będzie przede wszystkim reprezentantem rządu w terenie a nie obrońcą interesów tego czy innego miasta. Osobiście mam nadzieję, że rząd opowie się za zrównoważonym rozwojem całego kraju. I wojewoda będzie rzecznikiem zarówno Bydgoszczy jak i powiatów z północno - zachodniej części województwa, które do tej pory najmniej wykorzystały z unijnych środków w swoim rozwoju. Nie wiem, dlaczego media piszą o mojej osobie. Mogę się tylko domyślać, a mówić o tym nie wypada.

 

Czy przyjąłby Pan propozycję zostania wojewodą?

Nie myślałem o tym. Rola wojewody w naszym województwie jest trudną rolą. Narzędzia jakie posiada są zbyt skromne, aby oddziaływać na kierunki rozwoju województwa, a same kompetencje nadzorcze mogą powodować pogłębienie lokalnych konfliktów. Przyszły wojewoda musiałby być niesłychanie aktywny, aby dodać bodźców rozwojowych całemu województwu.

 

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.