Jesteś tutaj: Home

Bogdanowicz jednak wojewodą? Ma mieć wsparcie Radia Maryja

Napisane przez  Ł.R. / Radio PiK Opublikowano w Regionalne niedziela, 06 grudzień 2015 20:21

Radio PiK informuje, że już ustalono kto będzie wojewodą kujawsko-pomorskim. Na nominację poczekamy jeszcze kilka dni, ale otrzyma ją wiceburmistrz Kruszwicy Mikołaj Bogdanowicz. Jako pierwsi podaliśmy, że ta kandydatura jest uznawana za najpoważniejszą.

Bogdanowicz w rozmowie z Radiem PiK przyznaje, że dostał już zaproszenie do Warszawy, choć nie potwierdza swojej nominacji na sto procent. Do stolicy nie zaproszono już jednak bydgoskich radnych: Tomasza Regi i Marka Gralika, którzy byli także przedstawiani jako kandydaci na stanowisko wojewody. Wicewojewodę mają obsadzić toruńsko-włocławskie struktury PiS.

 

Od samego początku kandydaturę Mikołaja Bogdanowicza forsował poseł Tomasz Latos. Teraz doszło do tego poparcia ojca Tadeusza Rydzyka z Radia Maryja. W sobotę w Toruniu odbywały się uroczystości rocznicowe rozgłośni, z udziałem najważniejszych polityków partii rządzących. Bardzo prawdopodobne, że zapadły tam decydujące ustalenia.

 

Drugim kandydatem o największych szansach był bydgoski radny Tomasz Rega. Związany jest on z frakcją europosła Kosmy Złotowskiego i najprawdopodobniej dlatego Latos, nie chciał poprzeć jego kandydatury.

 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.