Jesteś tutaj: Home

Zadłużenie województwa bliskie dopuszczalnego poziomu

Napisał  Opublikowano w Regionalne czwartek, 17 grudzień 2015 00:11

W poniedziałek Sejmik będzie uchwalał budżet województwa na rok 2016. Planuje się, że w przyszłym roku wydamy dokładnie tyle samo pieniędzy ile wpłynie do kasy województwa. Mamy zatem po raz pierwszy od dłuższego czasu do czynienia z budżetem zbilansowanym. Zdaniem opozycji jest to jednak budżet stagnacji, a nie rozwoju.

Dochody w roku 2016 projekt budżetu przewiduje na poziomie 788 mln i 680 tys. zł, czyli będą one mniej więcej dwukrotnie mniejsze od budżetu miasta Bydgoszczy. Tyle samo też pieniędzy ma zostać wydane. Główne wydatki pójdą na dotację do połączeń kolejowych 96,9 mln zł.

 

-Widzę podobną sytuację jak w ubiegłym roku. To nie jest budżet rozwojowy, a stagnacyjny. Nie widać tutaj możliwości poprawy sytuacji makroekonomicznej kujawsko-pomorskiego na tle innych województw – ocenia projekt budżetu radny Andrzej Walkowiak - Można zauważyć także liczne akcenty lepszego traktowania wschodniej strony województwa, w szczególności przy infrastrukturze i kulturze.

 

Wraz z budżetem radni będą przyjmować Wieloletnią Perspektywę Finansową dla województwa. Regionalna Izba Obrachunkowa przygotowany projekt ocenia pozytywnie, ale zwraca uwagę na niebezpieczeństwo przekroczenia dopuszczonego w ustawie poziomu zagrożenia. RIO uważa, że granica pomiędzy wskaźnikiem planowanej łącznej kwoty zobowiązań a dopuszczalnym wskaźnikiem w latach 2016-2019 będzie bardzo niska, dlatego zaleca się szczególne monitorowanie poziomu zagrożenia.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów