Jesteś tutaj: Home

Nowoczesna pytała o zmiany w ustawie metropolitarnej. Rząd ich obecnie nie planuje

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 22 grudzień 2015 18:49

Przedstawiciel Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wyraził w Sejmie pogląd, iż nie planuje się zmian w ustawie o związkach metropolitarnych, która wejdzie w życie od stycznia. Resort nie planuje zatem także odgórnego zapisania metropolii bydgosko-toruńskiej czego oczekuje prezydent Torunia Michał Zaleski.

 

 -Zadam pytanie od pana Michała Stasińskiego z Bydgoszczy – czy będziemy pracowali nad zmianami w tej ustawie, bo jest ona oczywiście bardzo potrzebna, ale jednak wymaga trochę korekt? – pytała posłanka Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej, po czym wyraziła konkretne oczekiwania - Moje pytanie zadaje w imieniu prezydenta miasta Torunia. Według nas treść tej ustawy jest niezgodna z wymogami Unii Europejskiej i przyjętymi przez rząd Polski dokumentami oraz zasadą demokracji i poszanowania prawa. Czy państwo w ogóle zakładacie dyskusje na temat tej ustawy?

 

Toruńska posłanka formalnie pytania bieżące zadawała razem z bydgoskim posłem Michałem Stasińskim, również związanym z Nowoczesną.

 

- Ciężko mówić o tym jak ona funkcjonuje, skoro ona jeszcze nie funkcjonuje – odniósł się do pytania podsekretarz stanu w MSWiA Sebastian Chwałek, po czym stwierdził – Ministerstwo nie planuje prac.

 

Gdyby w przyszłości miało dojść o jakiś zmian w ustawie, to MSWiA zapowiada, że konieczne byłby szerokie konsultacje.

 

Zdaniem Chwałka, wystarczającym wymogiem dla utworzenia metropolii jest 500 tys. mieszkańców.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa