Jesteś tutaj: Home

Bydgoski europoseł pyta o sytuację kierowców w Calais

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 08 styczeń 2016 22:35

Dość poważne problemy z nielegalnymi imigrantami mają kierowcy ciężarówek udający się na Wyspy Brytyjskie przez Kanał La Manche. Problem ten dotyka zatem kierowców z całego kontynentu, w tym Polaków, którzy stanowią dość duży procent w tej grupie zawodowej.

 

Calais jest miastem portowym we Francji, przez które przejeżdżają ciężarówki udające się do Wielkiej Brytanii. W internecie pojawia się wiele nagrań, które pokazują, iż w Calais kierowcy są właściwie bez żadnej ochrony. Nielegalni imigranci wdzierają się na pokłady ciężarówek, chcąc w ten sposób przedostać się do Anglii. Brytyjczycy z tego powodu zaostrzyli prawo, które karze kierowców przewożących nielegalnych imigrantów wysoką grzywną oraz firmy przewozowe. Kierowcy przewożą przybyszów z Afryki często nieświadomie.

 

Nagranie umieszczone w serwisie Youtube:

 

 

W tej sprawie interweniuje europoseł Kosma Złotowski, który w swojej interpelacji oczekuje podjęcia działań - Skutkiem tego stanu rzeczy są również duże straty materialne, jakie w wyniku kradzieży dokonywanych przez nielegalnych imigrantów ponoszą firmy transportowe, także z Polski. Pomimo kolejnych prób zatrzymywania jadących samochodów przez imigrantów i nasilania się aktów agresji wobec kierowców miejscowe służby bezpieczeństwa pozostają bezradne, a sytuacja firm przewozowych staje się coraz trudniejsza.

 

W interpelacji Złotowskiego czytamy również - Sytuacja, z którą mamy do czynienia na północy Francji to tylko część większego zjawiska, jakim jest porażka UE wobec kryzysu imigracyjnego i rosnący poziom agresji nielegalnych imigrantów. Nie możemy tolerować sytuacji, w której życie kierowców wykonujących swoją pracę jest zagrożone, a strategiczny europejski węzeł komunikacyjny nie jest należycie zabezpieczony. KE powinna zająć w tej sprawie jasne stanowisko i wszystkimi możliwymi środkami wesprzeć władze francuskie w rozwiązaniu tego problemu.

 

Poseł do Parlamentu Europejskiego pyta Komisję Europejską, w jaki sposób chce sobie poradzić z tym niekorzystnym zjawiskiem.

 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.