Jesteś tutaj: Home

Toruńska posłanka ,,pajacuje” z mównicy sejmowej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 29 styczeń 2016 16:22

Będąca twarzą toruńskich zabiegów o zapisanie ustawowo odgórnej metropolii bydgosko-toruńskeij posłanka Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej rozbawiła w nocy parlament. Widocznie praca w okolicy godziny 1:30 w nocy jej nie służy.

Trudno zrozumieć o co chodziło posłance Scheuring-Wielgus. Zaproszona do zabrania głosu (sama się zgłaszała) przez wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego rozbawiła całą izbę pytaniem - Gdzie jest pan poseł Terlecki?

 

Stojąc na mównicy próbowała swoje wystąpienie urozmaicać przez różnego rodzaju gesty emocjonalne (widoczne na nagraniu).

 

Po chwili, gdy zauważyła, iż wicemarszałek Terlecki prowadzi obrady zza stołu prezydialnego (tuż za nią) stwierdziła - Porusza się pan lotem błyskawicy, co mi się podoba

 

W tym momencie również wywołała salwy śmiechu na sali sejmowej.

 

Posłanka z mównicy postanowiła również stwierdzić - Daliście najpierw 20 mln ojcu Rydzykowi, a później je zabraliście - co jej zdaniem świadczy o tym, iż posłowie PiS zmądrzeli.

 

Joanna Scheuring-Wielgus jest wiceprzewodniczącą kujawsko-pomorskich struktur partii Nowoczesna Ryszarda Petru.

 

Takie zachowanie posłance raczej powagi nie dodało, z czego cieszyć mogą się bydgoszczanie, gdyż lobby chcące odgórnej metropolii bydgosko-toruńskiej, trochę naraża się na śmieszność.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów