Jesteś tutaj: Home

Nasi posłowie biorą się lobbing na rzecz dróg wodnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 02 luty 2016 14:28
źródło: YouTube / Paweł Skutecki

W ubiegłym tygodniu poseł Paweł Skutecki z Kukiz15 złożył w Sejmie wniosek o powołanie Zespołu ds. Narodowego Programu Rewitalizacji, Rozwoju i Wykorzystania Potencjału Gospodarczego Polskich Rzek. Jego członkami mają zostać parlamentarzyści z całej Polski, którzy chcą rozwoju dróg wodnych, przy tej okazji podjęte mają zostać również zabiegi o szlaki przebiegające przez nasz region.

W Bydgoszczy krzyżują się dwie ważne drogi wodne E-40 i E-70. Przez miasto przebiega też ważna magistrala kolejowa łącząca Morze Bałtyckie z Morzem Adriatyckim, co stwarza doskonałą lokalizację dla budowy portu multimodalnego.

 

- W XV wieku Bydgoszcz przeżywała złote czasy dzięki Brdzie. Gdy po najeździe szwedzkim miasto podupadło, kolejnym impulsem do rozwoju była budowa Kanału Bydgoskiego – wyjaśnia w materiale filmowym zamieszczonym na YouTube poseł Paweł Skutecki. W jego opinii drogi wodne mogą być ponownie impulsem do rozwoju całego regionu.

 

Istnieje duża szansa, iż jedno z pierwszych posiedzeń zespołu odbędzie się w Bydgoszczy. Koncepcja powołania zespołu konsultowana była z lokalnym środowiskiem naukowym. Wśród członków zespołu znaleźć ma się również poseł Piotr Król z PiS.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów