Jesteś tutaj: Home

Sejmik chce bronić bytu województwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 15 luty 2016 11:55

Na dzisiejsze obrady Sejmiku Województwa wniesiono projekt stanowiska o zachowanie obecnego podziału administracyjnego kraju. Czyli również o zachowanie dalszego bytu województwa kujawsko-pomorskiego.

Od pewnego czasu w Bydgoszczy pojawiają się głosy iż kujawsko-pomorskie powinno się rozpaść. Przyczyną takich opinii ma być niesprawiedliwa polityka rozwojowa Zarządu Województwa, gdzie od początku funkcjonowania kujawsko-pomorskiego dominują politycy toruńscy.
 
Wśród rewizjonistów bydgoskich prym wiedzie poseł Paweł Skutecki, który za cel polityczny stawia utworzenie województwa bydgoskiego. Jego wypowiedzi nie były traktowane poważnie. Dzisiejszy ruch na sesji Sejmiku pokazuje, iż obawy o przyszłość województwa mają miejsce. W rezultacie poseł Skutecki zaczyna się przebijać ze swoimi poglądami. 

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 157

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów