Jesteś tutaj: Home

Solidarna Polska może przejąć kolejną strukturę rolną. Działacze PiS coraz bardziej zawiedzeni

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 16 luty 2016 00:05

Do tej pory stanowiska w agencjach rolnych kojarzyły się z PSL, w kujawsko-pomorskim rozpoczyna się powoli era Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro. Po ARiMR partia ta ma dużą szansę na przejęcie KRUS. Nieoficjalnie mówi się, iż swoje błogosławieństwo dla takiej obsady stanowisko dało Radio Maryja.

 

Najprawdopodobniej nowym dyrektorem kujawsko-pomorskiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zostanie Roman Kujawa. Rolnicy z północnej części województwa kojarzą go z racji wspierania w wyborach parlamentarnych wiceministra obrony narodowej Bartosza Kownackiego i kandydata Solidarnej Polski Macieja Szoty. W południowej części kujawsko-pomorskiego jest raczej postacią anonimową. Kujawę forsować ma minister Kownacki, co się nie podoba wielu działaczom Prawa i Sprawiedliwości.

 

Atmosfera jest napięta tym bardziej, iż kilka tygodni temu Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa objęła Katarzyna Slawińska-Kaczmarek, która była w przeszłości działaczką PiS, ale pozostawiła po sobie niezbyt dobre wrażenie. Jej polityka kadrowa budzi już wątpliwości w strukturach PiS i padają zarzuty, że w oparciu o tę agencję Solidarna Polska chce budować swoje struktury partyjne.

 

Jak ustaliliśmy obecną sytuacją kadrową niezbyt zachwycony jest poseł Jan Ardanowski.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów