Jesteś tutaj: Home

Mówi się o możliwych zmianach koalicyjnych w Sejmiku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 10 marzec 2016 22:52

W ostatnich tygodniach struktury PSL w kujawsko-pomorskm zostały osłabione, natomiast w kuluarach mówi się, iż miejsce ludowców w koalicji sejmikowej mogłoby zająć Prawo i Sprawiedliwość. Taka zmiana miałaby umocnić pozycje Zarządu Województwa, a sprzyjać mogłyby jej tarcia pomiędzy bydgoskimi i toruńskimi strukturami partii.

Dość poważnie mówi się, iż z funkcją wicemarszałka może się pożegnać Dariusz Kurza z PSL, które mógłby zastąpić ktoś z Prawa i Sprawiedliwości, związany z okręgiem toruńsko-włocławskim. W takiej sytuacji zapewne doszłoby do rozpadu klubu PSL, część radnych przeszłaby do opozycji, a rajcy mający w tym interes, dalej wspieraliby większość rządzącą, do której dołączyłby PiS.

 

Na czele województwa nadal stałby Piotr Całbecki, który zyskałby dzięki temu dobre relacje z Warszawą. Dzięki temu Zarząd Województwa może uniknąć restrykcyjnych kontroli ze strony Ministerstwa Rozwoju. Całbecki związany jest z Platformą Obywatelską, ale znany jest z dość konserwatywnych poglądów, stąd też utrzymuje bardzo dobre relacje z wieloma działaczami PiS. W rezultacie część struktur Prawa i Sprawiedliwości przyjęłaby Całbeckiego jako swojego marszałka.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów