Jesteś tutaj: Home

Mówi się o możliwych zmianach koalicyjnych w Sejmiku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 10 marzec 2016 22:52

W ostatnich tygodniach struktury PSL w kujawsko-pomorskm zostały osłabione, natomiast w kuluarach mówi się, iż miejsce ludowców w koalicji sejmikowej mogłoby zająć Prawo i Sprawiedliwość. Taka zmiana miałaby umocnić pozycje Zarządu Województwa, a sprzyjać mogłyby jej tarcia pomiędzy bydgoskimi i toruńskimi strukturami partii.

Dość poważnie mówi się, iż z funkcją wicemarszałka może się pożegnać Dariusz Kurza z PSL, które mógłby zastąpić ktoś z Prawa i Sprawiedliwości, związany z okręgiem toruńsko-włocławskim. W takiej sytuacji zapewne doszłoby do rozpadu klubu PSL, część radnych przeszłaby do opozycji, a rajcy mający w tym interes, dalej wspieraliby większość rządzącą, do której dołączyłby PiS.

 

Na czele województwa nadal stałby Piotr Całbecki, który zyskałby dzięki temu dobre relacje z Warszawą. Dzięki temu Zarząd Województwa może uniknąć restrykcyjnych kontroli ze strony Ministerstwa Rozwoju. Całbecki związany jest z Platformą Obywatelską, ale znany jest z dość konserwatywnych poglądów, stąd też utrzymuje bardzo dobre relacje z wieloma działaczami PiS. W rezultacie część struktur Prawa i Sprawiedliwości przyjęłaby Całbeckiego jako swojego marszałka.

 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.