Jesteś tutaj: Home

Mówi się o możliwych zmianach koalicyjnych w Sejmiku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 10 marzec 2016 22:52

W ostatnich tygodniach struktury PSL w kujawsko-pomorskm zostały osłabione, natomiast w kuluarach mówi się, iż miejsce ludowców w koalicji sejmikowej mogłoby zająć Prawo i Sprawiedliwość. Taka zmiana miałaby umocnić pozycje Zarządu Województwa, a sprzyjać mogłyby jej tarcia pomiędzy bydgoskimi i toruńskimi strukturami partii.

Dość poważnie mówi się, iż z funkcją wicemarszałka może się pożegnać Dariusz Kurza z PSL, które mógłby zastąpić ktoś z Prawa i Sprawiedliwości, związany z okręgiem toruńsko-włocławskim. W takiej sytuacji zapewne doszłoby do rozpadu klubu PSL, część radnych przeszłaby do opozycji, a rajcy mający w tym interes, dalej wspieraliby większość rządzącą, do której dołączyłby PiS.

 

Na czele województwa nadal stałby Piotr Całbecki, który zyskałby dzięki temu dobre relacje z Warszawą. Dzięki temu Zarząd Województwa może uniknąć restrykcyjnych kontroli ze strony Ministerstwa Rozwoju. Całbecki związany jest z Platformą Obywatelską, ale znany jest z dość konserwatywnych poglądów, stąd też utrzymuje bardzo dobre relacje z wieloma działaczami PiS. W rezultacie część struktur Prawa i Sprawiedliwości przyjęłaby Całbeckiego jako swojego marszałka.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy