Jesteś tutaj: Home

Rząd zapowiada rewolucję podatkową

Napisane przez  Ł.R. / money.pl Opublikowano w Regionalne wtorek, 31 maj 2016 13:51

Podatki mają być prostsze i sprawiedliwsze – zlikwidowany zostanie PIT, ZUS i ubezpieczenie zdrowotne. Jak tłumaczy szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk nie może być tak, że obecnie biedniejsi płacą podatki wyższe od bogatszych. Szczegóły planowanych przez rząd zmian podatkowych powinniśmy poznać jeszcze latem.

Rząd proponuje wprowadzenie przygotowywanych zmian podatkowych od 1 stycznia 2018 roku. Zamiast płaconych dzisiaj podatków PIT, ubezpieczenia emerytalnego i ubezpieczenia zdrowotnego będziemy objęci jednakową daniną podatkową. Na chwilę obecną nie wiemy jednak jakie będą to stawki procentowe.

 

Jak informuje portal money.pl w przypadku prowadzenia własnej firmy przedsiębiorca zarabiający płacę minimalną płaci państwu nawet do 61% dochodu, gdy w przypadku zarabiania ponad 23 tys. zł brutto miesięcznie, wartość danin wynosi ok. 22%.

 

Na takim rozwiązaniu zyskają przede wszystkim mali przedsiębiorcy, również ludzie młodzi noszący się z zamiarem założenia firmy. Problemem często bywa dla nich zapłacenie sztywnej stawki ZUS, nawet gdy w danym miesiącu mają niższe obroty. To zniechęca do założenia firmy, gdyż często jest tak, że na początku trzeba dopłacać do interesu tylko po to, aby wywiązać się z należności wobec ZUS. Jednolita stawka liczona byłaby natomiast od dochodu.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów