Jesteś tutaj: Home

Na wiwatowanie pieniądze zawsze się znajdą

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne wtorek, 07 czerwiec 2016 10:53

W poniedziałek 6 czerwca odbywały się w Toruniu kulminacyjne obchody święta województwa kujawsko-pomorskiego. Pierw była uroczysta sesja Sejmiku Województwa na której honorowe obywatelstwo odebrał znakomity pianista z Nakła nad Notecią Rafał Blechacz, uczeń Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Później w toruńskich Jordankach zabrzmiał koncert ,,Cztery pory roku” Vivaldiego z udziałem światowej sławy skrzypka Konstantego Andrzeja Kulki i Cappeli Bydgostensis.

 

Część radnych wojewódzkich, z którymi rozmawialiśmy zadziwiał jednak rozmach w wydawaniu pieniędzy przy świętowaniu ,,pasma sukcesów kujawsko-pomorskiego”. Samorząd Województwa jest właścicielem kilku instytucji kultury m.in. Opery Nova w Bydgoszczy, czy teatru znajdującego się naprzeciwko Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Zamiast po mniejszych kosztach zorganizować obchody w którejś z tych instytucji, zdecydowano się wynająć od Miasta Torunia Jordanki.

 

W kujawsko-pomorskim na wiwatowanie pieniądze zawsze się jak widać znajdą. Jeszcze kilka tygodni temu część samorządowców groziła możliwością rozpadu kujawsko-pomorskiego. Trudnych spraw do dzisiaj jednak nie wyjaśniono i jak gdyby nigdy nic, część wojewódzkich elit przeszła do świętowania. Te problemy będą się jednak nawarstwiać, co skutkować będzie jeszcze bardziej widocznymi ruchami separatystycznymi.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 30.03.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –72.

- liczba osób hospitalizowanych –73.

- liczba osób aktualnie w kwarantannie –8143.

- liczba osób objętych nadzorem – 1543.

- liczba pobranych próbek – 1807.

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP