Jesteś tutaj: Home

Czy jesteśmy wstanie stać się atrakcyjni turystycznie dla mieszkańców Zatoki Perskiej?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 11 czerwiec 2016 17:41

Dość ciekawy wątek pojawił się podczas czwartkowego II Bydgoskiego Forum dla Turystyki. Jeden z panelistów zauważył, iż kujawsko-pomorskie, z racji ciekawej oferty uzdrowiskowej, mogłoby stać się atrakcyjnym kierunkiem dla mieszkańców chociażby Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Opiewającym w luksusach Arabom brakuje bowiem jednej rzeczy – zdrowia, które podreperować mogliby w Ciechocinku i w Inowrocławiu.

- Arabowie chcą przyjeżdżać do Polski, bo jest ona zielonym krajem, szczególnie nasz region – mówił podczas kongresu, przedstawiciel jednej z firm z branży turystycznej – Oni są wstanie wydać wręcz każdą ilość pieniędzy, ale mają przy tym swoje dość duże wymagania.

 

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że do tej pory turyści z krajów arabskich kujawsko-pomorskiego nie zauważyli. W statystykach dotyczących liczby udzielonych noclegów obcokrajowcom w 2015 roku, spoza Europy pojawiają się tylko ponad 4 tys. Amerykanów i 758 Japończyków.

 

Jak wynika jednak z jednego z seminariów zorganizowanych przez Polską Organizację Turystyczną, nasz kraj może stać się atrakcyjny w ramach turystyki zdrowotnej z Zatoki Perskiej, chociażby z powodu dobrze wykwalifikowanej kadry medycznej. Arabowie mają jednak znacznie wyższe wymagania od standardowych klientów miast uzdrowiskowych – nie są bowiem to turyści którzy wsiądą do pociągu. Trzeba być gotowym do zapewnienia limuzyny, dużego apartamentu, basenu na wyłączność, czy nawet możliwości dotarcia do kurortu z lotniska helikopterem. Brzmi to trochę jak fanaberie, które dzisiaj może być nam trudno spełnił. Z szacunków POT wynika, że turyści ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zgodnie ze swoją tradycją, podróżują całymi rodzinami. Podczas zagranicznego wyjazdu wydają oni na osobę ok 59-67 tys. zł.

 

POT liczy na wsparcie Ministerstwa Gospodarki przy bardziej zdecydowanym wyjściu polskiej branży turystycznej i medycznej na innych kontynentach.

 

 

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.