Jesteś tutaj: Home

Na regionalnym rynku medialnym może dojść do zmian

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 08 lipiec 2016 19:33

Od dłuższego czasu w kuluarach spekuluje się na temat tego co może wydarzyć się na regionalnym rynku gazetowym. W regionie trwają spekulacje, gdyż decyzje zapadają znacznie wyżej. Głównym graczem na rynku mediów lokalnych w kujawsko-pomorskim jest Verlagsgruppe Passau z Pasawy w Bawarii.

Koncern Verlagsgruppe Passau jest właścicielem spółki Polska Press, która jest kluczowym graczem na rynku prasy lokalnej w Polsce. W kujawsko-pomorskim grupa wydaje Gazetę Pomorską i portal naszemiasto.pl. Od 2014 roku Polska Press jest również właścicielem spółki Express Media, wydawcy: Expressu Bydgoskiego, Nowości Toruński, Nowości Grudziądzkich oraz kilku tygodników regionalnych – w tym inowrocławskiego Tygodnik Powiaty i Gmin.

 

Od pewnego czasu wśród dziennikarzy, ale również lokalnych polityków, mówi się o prawdopodobnym połączeniu w najbliższym czasie redakcji Gazety Pomorskiej i Expressu Bydgoskiego. Dalszym krokiem mogłaby być likwidacja jednego z tych tytułów.

 

Skutkiem takiego zabiegu będzie zmonopolizowanie kujawsko-pomorskiego rynku przez jeden tytuł. Zwróciliśmy się z zapytaniem o stanowisko w przedmiotowej sprawie, do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 07.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 264

- liczba osób hospitalizowanych, podejrzanych o zakażenie/potwierdzonych – 207

- liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 747

- liczba pobranych próbek – 5020

- liczba zgonów – 2

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Dziękujemy Wam