Jesteś tutaj: Home

PKP podpisało umowę na remonty w rejonie Włocławka

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 13 lipiec 2016 18:31

51 mln zł wyda PKP PLK na remont linii kolejowej nr 18 na odcinku Włocławek – Toruń. Realizacja tej inwestycji usprawni transport regionalny pomiędzy Toruniem i Kutnem, ale również przyśpieszy podróż pociągami dalekobieżnymi z regionu bydgoskiego.

Polskie Linie Kolejowe zmodernizują infrastrukturę kolejową na liczącym około 30 km odcinku pomiędzy Włocławkiem a Aleksandrowem Kujawskim. Ponadto wyremontowane zostaną perony w: Lubaniu, Nieszawie, Wagańcu i Turznie Kujawskim.

 

W praktyce zatem planowana na 51 mln zł inwestycja, wpisze się w założenia roboczego projektu BiT City II, który zakłada m.in. usprawnienie komunikacji pomiędzy Toruniem i Włocławkiem.

 

Po zakończeniu remontów pociągi na tym odcinku będą mogły jeździć z prędkością 140 km/h, na czym zyskają mieszkańcy północno-zachodniej części województwa, gdyż skróci się czas podróży m.in. do Warszawy, Łodzi czy na południe kraju.

 

PKP PLK podpisało dzisiaj (13 lipca) umowę z firmą TORPOL. Inwestycja zakończona ma zostać do listopada przyszłego roku.

 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.