Jesteś tutaj: Home

Mamy za co dziękować młodym wolontariuszom

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne środa, 27 lipiec 2016 15:01

Dzisiaj do Polski przyjedzie papież Franciszek – goście zagraniczni w Polsce przebywają już jednak od tygodnia. Tylko nasz region gościł kilka tysięcy pielgrzymów. Wszystko wskazuje na to, iż Polacy i Polska zrobili na nich dobre wrażenie. W dużej mierze to zasługa młodych wolontariuszy, którzy zadbali, aby w naszym regionie poczuli się nasi goście dobrze.

 

Do niedzieli odbywały się tzw. Dni Diecezji, czyli goście z zagranicy zostali rozlokowani w parafiach na terenie całego kraju, gdzie zajmowali się nimi parafianie. W szczególności nie brakowało młodych ludzi, którzy organizowali pobyt gości na Kujawach. Wolontariusze chcieli pokazać pielgrzymom największe atrakcje naszego regionu – w Inowrocławiu były to chociażby Solanki, w Bydgoszczy starszy już wiekiem radny Dzakanowski współorganizował spływ kajakowy Brdą.

 

Podsumowując krótko – pokazaliśmy polską gościnność z jak najlepszej strony. Docenili to sami goście, gdyż dociera do mnie wiele opinii, z których wynika, iż Światowe Dni Młodzieży w Polsce zostały zorganizowane w sposób wyjątkowi. Pielgrzymi, którzy mieli okazję brać udział w innych ŚDM, chociażby tych sprzed 3 lat w Brazylii, bardzo się zdziwili faktem, iż w Polsce wolontariat przyciągnął tak dużą rzeszę młodych ludzi, gdy w innych krajach często angażowali się głównie starsi katolicy.

 

Pielgrzymi, którzy wyjechali z naszego regionu, z tak dobrymi wrażeniami, po powrocie do swoich krajów będą dobrymi ambasadorami naszego regionu i naszego kraju. Dlatego od społeczności lokalnych, należy się wszystkim wolontariuszom słowo – dziękuje. Chciałbym je również wyrazić poprzez niniejszą publikację.

 

Tak się złożyło, iż równocześnie z Dniami Diecezji, w Bydgoszczy odbywały się Mistrzostwa Świata U20 w lekkiej atletyce, gdzie gościliśmy ponad 1,5 tys. sportowców z całego świata, które zorganizować bez udziału wolontariuszy byłoby ciężko. Tym osobom również należą się podziękowania. Każdemu wolontariuszowi z osobna podziękował już na spotkaniu podsumowującym prezydent Rafał Bruski.

 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.