Jesteś tutaj: Home

Marszałek chce powołać kolejną spółkę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 23 sierpień 2016 14:48

W Toruniu ma powstać Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju sp. z o.o, jeżeli zgodę na to wyrażą w najbliższy poniedziałek radni wojewódzcy. Zadaniem spółki będzie wspieranie realizacji Strategii Rozwoju Województwa do 2020 roku poprzez wprowadzanie na rynek instrumentów inżynierii finansowej. Wyjaśniając prościej – powołanie nowej spółki prawa handlowego pozwoli na dalsze zadłużanie województwa.

Z zapisów Wieloletniej Perspektywy Finansowej dla województwa wynika, że zadłużenie samorządu wojewódzkiego jest bliskie dozwolonej granicy. Stąd też możliwości inwestycyjne województwa są nieco ograniczone.

 

Do długu publicznego nie wlicza się jednak zobowiązań spółek komunalnych, stąd też powoływanie kolejnej spółki pozwoli na dalsze pośrednie zwiększanie zadłużenia województwa. Są to jednak zobowiązania, które będzie trzeba jednak też spłacić. Obecnie w naszym województwie działa już podobna spółka - Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne, która zajmuje się wprowadzaniem na rynek instrumentów inżynierii finansowej, w celu realizacji inwestycji w szpitalach.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów