Jesteś tutaj: Home

Marszałek chce powołać kolejną spółkę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 23 sierpień 2016 14:48

W Toruniu ma powstać Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju sp. z o.o, jeżeli zgodę na to wyrażą w najbliższy poniedziałek radni wojewódzcy. Zadaniem spółki będzie wspieranie realizacji Strategii Rozwoju Województwa do 2020 roku poprzez wprowadzanie na rynek instrumentów inżynierii finansowej. Wyjaśniając prościej – powołanie nowej spółki prawa handlowego pozwoli na dalsze zadłużanie województwa.

Z zapisów Wieloletniej Perspektywy Finansowej dla województwa wynika, że zadłużenie samorządu wojewódzkiego jest bliskie dozwolonej granicy. Stąd też możliwości inwestycyjne województwa są nieco ograniczone.

 

Do długu publicznego nie wlicza się jednak zobowiązań spółek komunalnych, stąd też powoływanie kolejnej spółki pozwoli na dalsze pośrednie zwiększanie zadłużenia województwa. Są to jednak zobowiązania, które będzie trzeba jednak też spłacić. Obecnie w naszym województwie działa już podobna spółka - Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne, która zajmuje się wprowadzaniem na rynek instrumentów inżynierii finansowej, w celu realizacji inwestycji w szpitalach.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy