Jesteś tutaj: Home

Zarobki i emerytury w kujawsko-pomorskim oraz w Polsce

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne wtorek, 04 październik 2016 12:50

Główny Urząd Statystyczny przed kilkoma dniami podsumował pierwsze półrocze bieżącego roku, pod względem wysokości wynagrodzeń oraz pobieranych świadczeń emerytur i rent. W obu przypadkach mieszkańcy kujawsko-pomorskiego pobierają mniejsze pieniądze od średniej krajowej.

W pierwszym półroczu 2016 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto, w sektorze przedsiębiorstw, w województwie kujawsko-pomorskim wyniosło 3512,99 zł (wyższe o 3,3% w porównaniu z ubiegłym rokiem), gdy średnia krajowa przekracza 4 tys. złotych. Z tego też powodu kujawsko-pomorskie, obok województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego i podlaskiego znalazło się wśród województw o najniższych dochodach. Procentowo zarobki były u nas niższe o 16,8% od średniej krajowej.

 

Przeciętna miesięczna emerytura i renta brutto w przypadku ubezpieczonych w ZUS wyniosła w kujawsko-pomorskim 1853,81 zł oraz w przypadku rolników indywidualnych 1192,18 zł. W skali kraju średnie świadczenie emerytalne i rentowe wyniosło 2079,39 zł i 1182,86 zł w przypadku rolników indywidualnych. Nasi gospodarze ubezpieczeni w KRUS, pobierają zatem nieznacznie wyższe świadczenie od średniej krajowej.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy