Jesteś tutaj: Home

Zarobki i emerytury w kujawsko-pomorskim oraz w Polsce

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne wtorek, 04 październik 2016 12:50

Główny Urząd Statystyczny przed kilkoma dniami podsumował pierwsze półrocze bieżącego roku, pod względem wysokości wynagrodzeń oraz pobieranych świadczeń emerytur i rent. W obu przypadkach mieszkańcy kujawsko-pomorskiego pobierają mniejsze pieniądze od średniej krajowej.

W pierwszym półroczu 2016 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto, w sektorze przedsiębiorstw, w województwie kujawsko-pomorskim wyniosło 3512,99 zł (wyższe o 3,3% w porównaniu z ubiegłym rokiem), gdy średnia krajowa przekracza 4 tys. złotych. Z tego też powodu kujawsko-pomorskie, obok województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego i podlaskiego znalazło się wśród województw o najniższych dochodach. Procentowo zarobki były u nas niższe o 16,8% od średniej krajowej.

 

Przeciętna miesięczna emerytura i renta brutto w przypadku ubezpieczonych w ZUS wyniosła w kujawsko-pomorskim 1853,81 zł oraz w przypadku rolników indywidualnych 1192,18 zł. W skali kraju średnie świadczenie emerytalne i rentowe wyniosło 2079,39 zł i 1182,86 zł w przypadku rolników indywidualnych. Nasi gospodarze ubezpieczeni w KRUS, pobierają zatem nieznacznie wyższe świadczenie od średniej krajowej.

 

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.