Jesteś tutaj: Home

Z Bydgoszczy PolskimBusem na Ukrainę

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 17 październik 2016 16:51

Przewoźnik autobusowy PolskiBus informuje o nawiązaniu partnerskiej współpracy z firmą Ideal Travel i zapowiada uruchomienie 21 października dwóch linii łączących Bydgoszcz z Lwowem i dwoma innymi miastami na Ukrainie.

-Od dawna otrzymywaliśmy prośby od naszych Pasażerów dotyczące wprowadzenia połączeń na Ukrainę. Wiemy że jest to niezwykle atrakcyjny kierunek pod kątem turystycznym jak i edukacyjnym. Z przyjemnością ogłaszam naszą najnowszą współpracę partnerską w ramach której klienci z 18 polskich miast mają do dyspozycji połączenia z popularnym Lwowem i sześcioma innymi pięknymi ukraińskimi miastami – informuje Piotr Pogonowski, Dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji PolskiBus.com.

 

Linia U1 jeździć będzie na trasie: Szczecin – Gorzów Wielkopolski – Piła – Bydgoszcz- Toruń – Włocławek – Płock – Warszawa – Radom – Lublin – Lwów – Iwano-Frankiwz – Czerniowc

 

Z Bydgoszczy autobusy spod dworca PKS będą wyjeżdżać w nocy o godzinie 0:50, w Warszawie pojawią się przed godziną 7, zaś przyjazd do Lwowa planowany jest przed godziną 17:05. Do Czeniowc autobus dotrzeć powinien o godzinie 0:10, czyli prawie dobę po wyjeździe z Bydgoszczy.

 

Autobus powroty z Czerniowc wyruszy o godzinie 6:30, z Lwowa wyjedzie o godzinie 13:50, z Warszawy – 22:20, aby w Bydgoszczy pojawić się o godzinie 4:40.

 

Trzeba pamiętać o konieczności posiadania paszportu.

 

Chcąc zamówić bilet na przyszły tydzień, za podróż z Bydgoszczy do Lwowa zapłacimy około 140 zł.

 

Z Bydgoszczy PolskimBusem możemy pojechać również do: Gdańska, Poznania, Wrocławia i Pragi.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa