Wiadomości dnia

Aktualności

Maszerowali na azymut

Maszerowali na azymut

Uczniowie klas drugich z liceum mundurowego w ZSP Kościelec przechodzą właśnie szkolenie z zakresu topografii. Po zapoznaniu się z budową i zasadą działania busoli AK, uczestniczyli...

Na południu przy S-5 praca idzie na całego (zdjęcia lotnicze)

Na południu przy S-5...

Odcinek Szubin – Jaroszewo uzyskał od wojewody decyzję ZRID jako jeden z pierwszych, stąd też zobaczyć możemy na nim dość duże zaawansowanie prac. Trwa budowa poszerzanie...

Ministerstwo Infrastruktury o linii kolejowej Bydgoszcz - Koronowo

Ministerstwo Infrastruktury o linii...

Od czasu likwidacji kolejki wąskotorowej, po której ciężko znaleźć jakiekolwiek ślady (znane są one właściwie tylko pasjonatom), Koronowo nie posiada połączenia szynowego z Bydgoszczą. Pojawiły się...

W Bydgoszczy formalnie nie istnieje już delegatura Urzędu Marszałkowskiego, choć pełnoprawną delegaturę w Toruniu utrzymuje Urząd Wojewódzki (był to element niepisanego porozumienia elit bydgoskich i toruńskich z końcówki lat 90-tych). Najpierw delegaturę Urzędu Marszałkowskiego w Bydgoszczy przekształcono w przedstawicielstwo, teraz mamy natomiast Biuro Ochrony Przyrody. Dla marszałka Piotra Całbeckiego nie dzieje się jednak nic nadzwyczajnego.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 19 grudzień 2017 00:15

Województwo dokapitalizuje lotnisko

Wczoraj sejmik zdecydował o dokapitalizowaniu akcji Portu Lotniczego Bydgoszcz poprzez zakup nowej emisji akcji o wartości 3,5 mln zł. Konieczność dokapitalizowania związana jest z planowana stratą operacyjną w roku 2017. Najprawdopodobniej spółkę dokapitalizuje również Miasto Bydgoszcz proporcjonalnie do swoich udziałów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa uchwalono budżet województwa na rok 2018. Po głosowaniu pojawiły się kwiaty dla Zarządu Województwa, wcześniej było jednak bardzo gorąco. Radni opozycji zgodnie zarzucali, iż jest to budżet stworzony pod okręg wyborczy, z którego startował do tej pory marszałek Piotr Całbecki.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 18 grudzień 2017 13:38

O rozbudowie Opery Nova zdecydują dalsze rozmowy

Sejmik Województwa uchwalił budżet na rok 2018 - w trakcie sesji budżetowej podnoszono kwestie rozbudowy Opery Nova o czwarty krąg. W budżecie uchwalono 350 tys. na opracowanie dokumentacji projektowej dla tej inwestycji. Sam marszałek Piotr Całbecki przyznaje, że to jednak nawet na dokumentacje nie wystarczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od wielu miesięcy marszałek województwa Piotr Całbecki zapewnia, że budowa linii kolejowej z Solca Kujawskiego do Portu Lotniczego Bydgoszcz oraz Trzcinca jest priorytetem. Dzisiaj przyznał, że nadal jest to priorytet, ale być może już w kolejnej perspektywie finansowej Unii Europejskiej, czyli po 2023 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Blogi

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.