Wiadomości dnia

 

Aktualności

W niedzielę Msza w intencji prymasa Glempa

W niedzielę Msza w...

W niedzielę 20 stycznia, o godzinie 12:00, w kościele Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Inowrocławiu odprawiona zostanie Msza Święta w intencji byłego Prymasa Polski, kardynała Józefa...

Gliszczyński na czele Rady Miejskiej. Jego wybór budzi jednak kontrowersje

Gliszczyński na czele Rady...

W piątek 23 listopada miało miejsce inauguracyjne posiedzenie koronowskiego samorządu w nowej kadencji. Na początku radni złożyli ślubowanie, ślubował również nowy burmistrz Patryk Mikołajewski.

środa, 20 grudzień 2017 00:59

Na fordońskim więzieniu pojawi się mural

Ważną częścią krajobrazu rynku w Starym Fordonie jest elewacja Zakładu Karnego. Niekoniecznie wkomponowuje się ona jednak w przestrzeń pod względem estetycznym. Ratusz rozstrzygnął konkurs na opracowanie koncepcji muralu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Duże zaskoczenie w Bydgoszczy mogła wywołać nominacja na szefa struktur w okręgu bydgoskim partii ,,Porozumienie” Jarosława Gowina, wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Adama Banaszaka, w przeszłości radnego Torunia. Nowego szefa ,,Porozumienia” postanowiliśmy zapytać o dotychczasową działalność na rzecz Bydgoszczy, co wywołało duży problem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wyjazd za granicę wiąże się z wieloma obowiązkami, a w biegu trudno pamiętać o wszystkich sprawach. Zobacz co należy wiedzieć przed wyjazdem za granicę.

Opublikowano w Polecane

Kolejny raz bydgoski radny Andrzej Walkowiak na sejmiku wskazywał, iż Zarząd Województwa zbyt słabo się stara o zrealizowanie budowy linii kolejowej z Solca Kujawskiego do Portu Lotniczego Bydgoszczy, a następnie do Trzcinca. Marszałek Piotr Całbecki nadal przekonywał, że jest to priorytet, ale już tym razem przyznał, że być może dopiero w nowej perspektywie unijnej.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek Sąd Okręgowy w Bydgoszczy przychylił się do wniosku prokuratury o przedłużenie Maciejowi K., wójtowi gminy Białe Błota aresztu do dnia 24 lutego. W Urzędzie Gminy można natomiast zauważyć działania, które mają na celu niedopuszczenie do wskazania przez premiera Mateusza Morawieckiego komisarza.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 19 grudzień 2017 11:35

Dwa przekroczenia poziomu smogu

Rośnie nasza świadomość dotycząca zanieczyszczenia powietrza, stąd też gdy dojdzie do znacznego wzrostu emisji pyłów PM 10 i PM 2.5 w Bydgoszczy, od razu robi się o tym głośno w mediach społecznościowych. Przez cały rok, gdy problem nie występuje w takim natężeniu, urzędnicy zastanawiają się co z tym zrobić – szacuje się, że ze skutkami tego zjawiska przyjdzie nam się mierzyć nawet przez 20 lat.

Opublikowano w Bydgoszcz

W przyszłym roku wydatki inwestycyjne budżetu miasta Inowrocławia przekroczyć mają 100 mln zł. Prezydent Ryszard Brejza nawet zażartował, że będzie to 100 mln na 100-lecie niepodległości. Radni opozycji uważają natomiast, że budżet jest nierealny do wykonania i rok 2018 przyniesie głównie dalsze zadłużanie się miasta. Kolejne miesiące pokażą kto ma rację.

Opublikowano w Inowrocław

Blogi

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.