Wiadomości dnia

Aktualności

Związkowcy z Gaz-System i Solino będą współpracować

Związkowcy z Gaz-System i...

Pod koniec listopada Rada Ministrów podjęła decyzję o przejęciu Inowrocławskich Kopalni Soli należących do grupy kapitałowej PKN Orlen przez Gaz-System - operatora polskich gazociągów oraz portu...

W Szubinie chcą odbudować pomnik Powstańców Wielkopolskich

W Szubinie chcą odbudować...

W czwartek szubinianie obchodzili 99-tą rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Podczas tradycyjnych, corocznych uroczystości, z ust burmistrza Szubina Artura Michalaka padła ważna deklaracja, o potrzebie odbudowy zniszczonego...

CBA pojawiło się w kruszwickim Centrum Kultury ,,Ziemowit”

CBA pojawiło się w...

Kilka dni temu rozpoczęła się kontrola funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego w inowrocławskim ratuszu, po kilku dniach sam prezydent Ryszard Brejza przyznał, że doszło do dużych nieprawidłowości...

Czy jest szansa na powrót pociągów do Koronowa?

Czy jest szansa na...

Powyższe pytanie pojawia się nie pierwszy raz, w tym wypadku jednak sprawę w nieco innym położeniu może położyć sytuacja. Dokładniej chodzi o dwie inwestycje infrastrukturalne –...

środa, 20 grudzień 2017 00:59

Na fordońskim więzieniu pojawi się mural

Ważną częścią krajobrazu rynku w Starym Fordonie jest elewacja Zakładu Karnego. Niekoniecznie wkomponowuje się ona jednak w przestrzeń pod względem estetycznym. Ratusz rozstrzygnął konkurs na opracowanie koncepcji muralu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Duże zaskoczenie w Bydgoszczy mogła wywołać nominacja na szefa struktur w okręgu bydgoskim partii ,,Porozumienie” Jarosława Gowina, wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Adama Banaszaka, w przeszłości radnego Torunia. Nowego szefa ,,Porozumienia” postanowiliśmy zapytać o dotychczasową działalność na rzecz Bydgoszczy, co wywołało duży problem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wyjazd za granicę wiąże się z wieloma obowiązkami, a w biegu trudno pamiętać o wszystkich sprawach. Zobacz co należy wiedzieć przed wyjazdem za granicę.

Opublikowano w Polecane

Kolejny raz bydgoski radny Andrzej Walkowiak na sejmiku wskazywał, iż Zarząd Województwa zbyt słabo się stara o zrealizowanie budowy linii kolejowej z Solca Kujawskiego do Portu Lotniczego Bydgoszczy, a następnie do Trzcinca. Marszałek Piotr Całbecki nadal przekonywał, że jest to priorytet, ale już tym razem przyznał, że być może dopiero w nowej perspektywie unijnej.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek Sąd Okręgowy w Bydgoszczy przychylił się do wniosku prokuratury o przedłużenie Maciejowi K., wójtowi gminy Białe Błota aresztu do dnia 24 lutego. W Urzędzie Gminy można natomiast zauważyć działania, które mają na celu niedopuszczenie do wskazania przez premiera Mateusza Morawieckiego komisarza.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 19 grudzień 2017 11:35

Dwa przekroczenia poziomu smogu

Rośnie nasza świadomość dotycząca zanieczyszczenia powietrza, stąd też gdy dojdzie do znacznego wzrostu emisji pyłów PM 10 i PM 2.5 w Bydgoszczy, od razu robi się o tym głośno w mediach społecznościowych. Przez cały rok, gdy problem nie występuje w takim natężeniu, urzędnicy zastanawiają się co z tym zrobić – szacuje się, że ze skutkami tego zjawiska przyjdzie nam się mierzyć nawet przez 20 lat.

Opublikowano w Bydgoszcz

W przyszłym roku wydatki inwestycyjne budżetu miasta Inowrocławia przekroczyć mają 100 mln zł. Prezydent Ryszard Brejza nawet zażartował, że będzie to 100 mln na 100-lecie niepodległości. Radni opozycji uważają natomiast, że budżet jest nierealny do wykonania i rok 2018 przyniesie głównie dalsze zadłużanie się miasta. Kolejne miesiące pokażą kto ma rację.

Opublikowano w Inowrocław

Blogi

Ciekawe strony:

« Grudzień 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.