Wiadomości dnia

 

Aktualności

W niedzielę Msza w intencji prymasa Glempa

W niedzielę Msza w...

W niedzielę 20 stycznia, o godzinie 12:00, w kościele Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Inowrocławiu odprawiona zostanie Msza Święta w intencji byłego Prymasa Polski, kardynała Józefa...

Gliszczyński na czele Rady Miejskiej. Jego wybór budzi jednak kontrowersje

Gliszczyński na czele Rady...

W piątek 23 listopada miało miejsce inauguracyjne posiedzenie koronowskiego samorządu w nowej kadencji. Na początku radni złożyli ślubowanie, ślubował również nowy burmistrz Patryk Mikołajewski.

Zdaniem radnej Grażyny Szabelskiej Bydgoszcz powinna zrezygnować z reklamy w telewizji TVN24 oraz TVN Meteo Active (w praktyce nadawanie prognozy pogody znad Brdy) i zacząć się reklamować na antenie TVP Info. Radna zgłosiła w tej sprawie poprawkę do projektu budżetu miasta na rok 2018.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 20 grudzień 2017 21:21

Port Lotniczy Bydgoszcz w grze komputerowej

Kilka tygodni temu przedstawiliśmy przygotowaną przez bydgoszczanina trasę do gry ,,OMSI 2 Symulator Autobusu”, w której odwzorowany został fragment bydgoskich ulic. Dzisiaj na tapetę weźmiemy twórczość związaną z grą Microsoft Flight Simulator X.

Opublikowano w Bydgoszcz

Osoby, które mają dość mieszkania w bloku i postanawiają kupić dom jednorodzinny, coraz częściej stawiają na budownictwo oparte o wykorzystanie najnowocześniejszych technologii. Dlatego nieruchomości energooszczędne zdobywają rynek i cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Opublikowano w Polecane
środa, 20 grudzień 2017 16:42

Białe Błota mają kolejnego zastępce wójta

Zgodnie z naszymi wczorajszymi przypuszczeniami, obowiązki II wicewójta w Białych Błotach obejmie Jan Jaworski, który wicewójtem był już w przeszłości. Najprawdopodobniej pracę na nowym stanowisku obejmie już jutro (czwartek).

Opublikowano w Bydgoszcz

Na Rybim Rynku od kilku dni odbywa się jarmark świąteczny – przynajmniej takie było założenie. W praktyce w kilku budkach można kupić m.in. regionalne produkty, ale odwiedzających jak na lekarstwo. Połowa budek stoi pusta.

Opublikowano w Bydgoszcz

W wieku 97 lat zmarł Honorowy Obywatel Inowrocławia mjr. Wacław Szewieliński, żołnierz Armii Krajowej, który w 5 Brygadzie Wileńskiej służył u boku słynnego żołnierza wyklętego mjr. Szendzielarza ,,Łupaszki”.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 20 grudzień 2017 13:45

W połowie stycznia Zawisza wróci na boisko

Niebiesko-czarni odpoczywają po udanym dla piłkarskiego Zawiszy roku. W czerwcu przyszło im bowiem świętować awans do A-klasy, zaś na półmetku nowego sezonu zajmują pozycję lidera. W połowie stycznia wznowione zostaną treningi, zaś pod koniec miesiąca rozpoczną się gry sparingowe. Trener Jacek Łukomski dogadał się z ciekawymi rywalami.

Opublikowano w Sport
środa, 20 grudzień 2017 13:29

W inowrocławskim MPK rozważają strajk

Wystarczyło zaledwie kilka godzin strajku kierowców bydgoskiego MZK, aby sparaliżować całą Bydgoszcz – sytuacja taka wydarzyła się na początku grudnia 2015 roku. Jakie skutki przyniósłby strajk inowrocławskich kierowców MPK? Najlepiej by było, abyśmy nie musieli tego sprawdzać.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 20 grudzień 2017 11:07

Oceniamy posłów na półmetku kadencji

Publikujemy nas coroczny subiektywny ranking aktywności posłów i senatorów reprezentujących okręg bydgoski. Staraliśmy się przede wszystkim patrzeć na aktywność parlamentarzystów na rzecz regionu – ich zaangażowanie i efektywność, a nie prezentowane poglądy w sprawach politycznych, które z natury rzeczy w pluralistycznym społeczeństwie będą różne.

Opublikowano w Regionalne
środa, 20 grudzień 2017 10:07

Na ile realna jest odbudowa Zamku Bydgoskiego?

W ubiegłym tygodniu zrobiło się głośno o pomyśle dwóch radnych Prawa i Sprawiedliwości – Jarosława Wenderlicha i Szymona Roga, aby odbudować Zamek Bydgoski, który przez kilka wieków tworzył krajobraz centrum Bydgoszczy. Tematem zajmowali się w przeszłości architekci z Archigeum, którzy w swojej pracy wskazali kolizję z dzisiejszym otoczeniem, jakie wywołałaby odbudowa zamku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Blogi

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.