Wiadomości dnia

Aktualności

Związkowcy z Gaz-System i Solino będą współpracować

Związkowcy z Gaz-System i...

Pod koniec listopada Rada Ministrów podjęła decyzję o przejęciu Inowrocławskich Kopalni Soli należących do grupy kapitałowej PKN Orlen przez Gaz-System - operatora polskich gazociągów oraz portu...

W Szubinie chcą odbudować pomnik Powstańców Wielkopolskich

W Szubinie chcą odbudować...

W czwartek szubinianie obchodzili 99-tą rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Podczas tradycyjnych, corocznych uroczystości, z ust burmistrza Szubina Artura Michalaka padła ważna deklaracja, o potrzebie odbudowy zniszczonego...

CBA pojawiło się w kruszwickim Centrum Kultury ,,Ziemowit”

CBA pojawiło się w...

Kilka dni temu rozpoczęła się kontrola funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego w inowrocławskim ratuszu, po kilku dniach sam prezydent Ryszard Brejza przyznał, że doszło do dużych nieprawidłowości...

Czy jest szansa na powrót pociągów do Koronowa?

Czy jest szansa na...

Powyższe pytanie pojawia się nie pierwszy raz, w tym wypadku jednak sprawę w nieco innym położeniu może położyć sytuacja. Dokładniej chodzi o dwie inwestycje infrastrukturalne –...

Zdaniem radnej Grażyny Szabelskiej Bydgoszcz powinna zrezygnować z reklamy w telewizji TVN24 oraz TVN Meteo Active (w praktyce nadawanie prognozy pogody znad Brdy) i zacząć się reklamować na antenie TVP Info. Radna zgłosiła w tej sprawie poprawkę do projektu budżetu miasta na rok 2018.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 20 grudzień 2017 21:21

Port Lotniczy Bydgoszcz w grze komputerowej

Kilka tygodni temu przedstawiliśmy przygotowaną przez bydgoszczanina trasę do gry ,,OMSI 2 Symulator Autobusu”, w której odwzorowany został fragment bydgoskich ulic. Dzisiaj na tapetę weźmiemy twórczość związaną z grą Microsoft Flight Simulator X.

Opublikowano w Bydgoszcz

Osoby, które mają dość mieszkania w bloku i postanawiają kupić dom jednorodzinny, coraz częściej stawiają na budownictwo oparte o wykorzystanie najnowocześniejszych technologii. Dlatego nieruchomości energooszczędne zdobywają rynek i cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Opublikowano w Polecane
środa, 20 grudzień 2017 16:42

Białe Błota mają kolejnego zastępce wójta

Zgodnie z naszymi wczorajszymi przypuszczeniami, obowiązki II wicewójta w Białych Błotach obejmie Jan Jaworski, który wicewójtem był już w przeszłości. Najprawdopodobniej pracę na nowym stanowisku obejmie już jutro (czwartek).

Opublikowano w Bydgoszcz

Na Rybim Rynku od kilku dni odbywa się jarmark świąteczny – przynajmniej takie było założenie. W praktyce w kilku budkach można kupić m.in. regionalne produkty, ale odwiedzających jak na lekarstwo. Połowa budek stoi pusta.

Opublikowano w Bydgoszcz

W wieku 97 lat zmarł Honorowy Obywatel Inowrocławia mjr. Wacław Szewieliński, żołnierz Armii Krajowej, który w 5 Brygadzie Wileńskiej służył u boku słynnego żołnierza wyklętego mjr. Szendzielarza ,,Łupaszki”.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 20 grudzień 2017 13:45

W połowie stycznia Zawisza wróci na boisko

Niebiesko-czarni odpoczywają po udanym dla piłkarskiego Zawiszy roku. W czerwcu przyszło im bowiem świętować awans do A-klasy, zaś na półmetku nowego sezonu zajmują pozycję lidera. W połowie stycznia wznowione zostaną treningi, zaś pod koniec miesiąca rozpoczną się gry sparingowe. Trener Jacek Łukomski dogadał się z ciekawymi rywalami.

Opublikowano w Sport
środa, 20 grudzień 2017 13:29

W inowrocławskim MPK rozważają strajk

Wystarczyło zaledwie kilka godzin strajku kierowców bydgoskiego MZK, aby sparaliżować całą Bydgoszcz – sytuacja taka wydarzyła się na początku grudnia 2015 roku. Jakie skutki przyniósłby strajk inowrocławskich kierowców MPK? Najlepiej by było, abyśmy nie musieli tego sprawdzać.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 20 grudzień 2017 11:07

Oceniamy posłów na półmetku kadencji

Publikujemy nas coroczny subiektywny ranking aktywności posłów i senatorów reprezentujących okręg bydgoski. Staraliśmy się przede wszystkim patrzeć na aktywność parlamentarzystów na rzecz regionu – ich zaangażowanie i efektywność, a nie prezentowane poglądy w sprawach politycznych, które z natury rzeczy w pluralistycznym społeczeństwie będą różne.

Opublikowano w Regionalne
środa, 20 grudzień 2017 10:07

Na ile realna jest odbudowa Zamku Bydgoskiego?

W ubiegłym tygodniu zrobiło się głośno o pomyśle dwóch radnych Prawa i Sprawiedliwości – Jarosława Wenderlicha i Szymona Roga, aby odbudować Zamek Bydgoski, który przez kilka wieków tworzył krajobraz centrum Bydgoszczy. Tematem zajmowali się w przeszłości architekci z Archigeum, którzy w swojej pracy wskazali kolizję z dzisiejszym otoczeniem, jakie wywołałaby odbudowa zamku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Blogi

Ciekawe strony:

« Grudzień 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.