Jesteś tutaj: HomeEurowyboryKiedy poznamy jedynkę PiS do Parlamentu Europejskiego?

Kiedy poznamy jedynkę PiS do Parlamentu Europejskiego?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego wtorek, 19 luty 2019 12:05
Kiedy poznamy jedynkę PiS do Parlamentu Europejskiego? Fot: European Parlament

Z nieoficjalnych informacji dowiadujemy się, że najprawdopodobniej w najbliższy piątek Prawo i Sprawiedliwość zaprezentuje liderów swoich list do Parlamentu Europejskiego dla wszystkich okręgów. W kujawsko-pomorskim gra się toczy wokół dwóch nazwisk – obecnego europosła Kosmy Złotowskiego oraz popieranego przez struktury okręgowe posła Tomasza Latosa.

 

O tym, który z tych polityków będzie liderem listy zadecydują w Warszawie. Wszystko wskazuje na to, że dowiemy się o tym jeszcze w tym tygodniu.

 

Aktualizacja: Decyzja zapadła już w poniedziałek, o czym więcej piszemy - Złotowski z ,,jedynka"

 

Drugie miejsce na liście przypadnie kandydatowi związanemu z Toruniem. Mówi się głównie o dwóch nazwiskach – prof. Zbigniewa Zybertowicza oraz radnego wojewódzkiego Przemysława Przybylskiego. Trzeci będzie kandydat związany również z Bydgoszczą. Na liście najprawdopodobniej znajdzie się też poseł Bartosz Kownacki.

 

Bardziej klarowna jest obecnie sytuacja wokół Koalicji Obywatelskiej. Niemalże pewne jest, iż liderem listy będzie były marszałek Sejmu RP Radosław Sikorski. Z drugiego miejsca wystartuje urzędujący europoseł Janusz Zemke. Trzecie miejsce najprawdopodobniej przypadnie dla Torunia. Oznacza to, że z dość niskiej pozycji przyjdzie startować europosłowi Tadeuszowi Zwiefce, który z kujawsko-pomorskiego ma najdłuższy staż, bowiem w Brukseli i Strasburgu zasiada od 2004 roku. Zwiefka już nie raz pokazywał, że potrafi sobie radzić z niskich miejsc. Wygrać z Sikorskim może być jednak bardzo trudno, a zdobycie w naszym województwie przy niezbyt korzystnej dla małych okręgów ordynacji, większej liczby mandatów niż jeden, graniczyć będzie z cudem.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

« Maj 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.