Jesteś tutaj: HomeEurowyboryCzy Latos jest bez szans na Parlament Europejski?

Czy Latos jest bez szans na Parlament Europejski?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego czwartek, 21 luty 2019 13:46

Przyjęło się przeświadczenie, że kandydaci startujący z pierwszego miejsca na liście wyborczej są niemal pewni mandatu, stąd też największe szansę na uzyskanie mandatu z listy PiS-u do Parlamentu Europejskiego daje się europosłowi Kosmie Złotowskiemu, czy jednak poseł Tomasz Latos, który będzie drugi na liście jest całkowicie bez szans?

Do zadania tego pytania zachęca wpis Marcina Palade, który specjalizuje się w badaniach opinii publicznej, prezentując sondaże najbliższe rzeczywistości. Na Twitterze Palade stwierdza:

 

 

Socjolog daje do zrozumienia, że pomiędzy Złotowskim i Latosem może wywiązać się walka. Atutem Latosa może być jego start w wyborach na prezydenta Bydgoszczy, ich wynik polityka nie może satysfakcjonować, ale sama kampania pozwoliła mu uzyskać rozpoznawalność w Bydgoszczy . Okręg wyborczy liczy całe województwo kujawsko-pomorskie, Bydgoszcz jest jednak ważnym ośrodkiem, w którym oddawany jest mniej więcej co trzeci głos w skali całego okręgu.

 

O tym, że nie zawsze ,,jedynka” oznacza wybór przekonaliśmy się 5 lat temu, gdy z listy PO mandat zdobył europoseł Tadeusz Zwiefka, który startował dopiero z trzeciej lokaty, wygrywając z liderem listy Janem Vincentem Rostowskim, który zraził do siebie jednak wyborców z Bydgoszczy. Teraz mamy rywalizację pomiędzy dwoma politykami związanymi z Bydgoszczą – Złotowskim i Latosem, co może dać szansę również kandydatowi z Torunia, jeżeli na 3 miejscu znalazłoby się silne nazwisko.

 

Sytuacja przed wyborami do Parlamentu Europejskiego robi się coraz ciekawsza, bowiem coraz więcej sondażowni zauważa, że Koalicja Obywatelska może przełamać dominację Prawa i Sprawiedliwości.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy