Jesteś tutaj: HomeEurowyborySikorski liderem Koalicji Europejskiej już oficjalnie

Sikorski liderem Koalicji Europejskiej już oficjalnie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego piątek, 15 marzec 2019 23:23

Listę Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego w województwie kujawsko-pomorskim otworzy były marszałek Sejmu Radosław Sikorski. Poinformował o tym w piątek lider PO Grzegorz Schetyna. Nie jest to informacja zaskakująca, bowiem o tym, że Sikorski będzie ,,jedynką” mówiło się już od kilku miesięcy.

Z ostatniego miejsca w województwie kujawsko-pomorskim wystartuje poseł Krzysztof Brejza z Inowrocławia. Są to obecnie jedyne konkrety odnośnie listy Koalicji Obywatelskiej. Najprawdopodobniej z drugiego miejsca wystartuje europoseł Janusz Zemke.

 

Już jakiś czas temu część swoich kart odsłoniło Prawo i Sprawiedliwość. Liderem listy będzie europoseł Kosma Złotowski, z drugiego miejsca wystartuje poseł Tomasz Latos. Kilka dni temu Andrzej Walkowiak poinformował, że Porozumienie Jarosława Gowina na liście PiS będzie reprezentował inowrocławski radny Marcin Wroński.

 

Pozostałe komitety są jeszcze na etapie tworzenia list.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj