Jesteś tutaj: HomeEurowyborySikorski: Dzisiaj Polski nie przyjęliby do NATO i Unii Europejskiej

Sikorski: Dzisiaj Polski nie przyjęliby do NATO i Unii Europejskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego sobota, 23 marzec 2019 13:20

Dzisiaj w Warszawie odbywa się Rada Krajowa Platformy poświęcona wyborom do Parlamentu Europejskiego. Wśród przemawiających był były Marszałek Sejmu, lider listy Koalicji Europejskiej z województwa kujawsko-pomorskiego, Radosław Sikorski, który wskazywał, że rządy PiS-u doprowadzą do wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

 

- Gdyby dzisiaj Polska kandydowała do NATO czy UE, to by takiej Polski nie przyjęli – powiedział na tej konwencji Radosław Sikorski - Mówią, że teraz już są proeuropejscy, ale nadal są w eurofobicznej grupie politycznej w PE, w której torysi wyprowadzają swój kraj z UE. PiS już negocjuje swój udział w nacjonalistycznej grupie w PE. Ci nacjonaliści mają bardzo sprzeczne interesy, ale wszyscy z nich otrzymują polityczne lub finansowe wsparcie od prezydenta Putina.

 

- Prezes obiecał, że w Warszawie będzie Budapeszt i słowa dotrzymuje. Już jest upartyjniony TK, przejęte media publiczne, nasza praworządność jest kwestionowana. Panie prezesie, za Mińskiem prostą drogą jest Moskwa, a nie Bruksela – mówił dalej Sikorski.

 

Obecnie całą listę kandydatow dla okręgu kujawsko-pomorskiego przedstawił tylko PiS. W przypadku Koalicji Europejskiej wiemy tylko, że liderem listy będzie Sikorski, natomiast z ostatniego 10 miejsca wystartuje poseł Krzysztof Brejza z Inowrocławia. Najprawdopodobniej z drugiego miejsca wystartuje europoseł Janusz Zemke.

 

Warte obejrzenia

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021