Jesteś tutaj: HomeEurowyboryZnany aktor najprawdopodobniej wystartuje z naszego województwa do Parlamentu Europejskiego

Znany aktor najprawdopodobniej wystartuje z naszego województwa do Parlamentu Europejskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego czwartek, 28 marzec 2019 00:32

Pochodzący ze Śląska aktor Olgierd Łukaszewicz, mający na swoim koncie wiele kreacji filmowych, a także serialowych, wieloletni prezes Związku Artystów Scen Polskich (ZASP) zapowiada start z list Wiosny do Parlamentu Europejskiego. Najprawdopodobniej wystartuje z ostatniego, 10 miejsca, w okręgu kujawsko-pomorskim.

 

Olgierd Łukaszewicz politycznie udziela się już od pewnego czasu. W 2017 roku założył fundację ,,My Obywatele Unii Europejskiej”, której celem jest promowanie integracji europejskiej oraz walka z ,,anty unijną propagandą”. Według Polskiej Agencji Prasowej wszystko wskazuje na to, że aktor wystartuje z okręgu nr 2, czyli województwa kujawsko-pomorskiego. Jeżeli chodzi o listy Wiosny w naszym województwie, to jedynym konkretem jest otwieranie listy przez byłą marszałek Sejmu Wandę Nowicką.

 

Olgierd Łukaszewicz / CC BY-SA 3.0 by Emilia Gowin

 

Aktualizacja informacji:

W czwartek we Włocławku struktury Wiosny potwierdziły, iż Olgierd Łukaszewicz wystartuje z 10 miejsca w kujawsko-pomorskim.

 

Na chwilę obecną pełną listę 10 kandydatów ujawnił tylko PiS. Szerzej piszemy o tym - PiS będzie sprzeciwiał w Brukseli dążeniom do utworzenia federalnego państwa

 

Listę Koalicji Europejskiej otworzy Radosław Sikorski, ostatni (10-ty) będzie natomiast poseł Krzysztof Brejza, natomiast miejsce wyżej znajdzie się reprezentująca Nowoczesną, bydgoska radna Joanna Czerska-Thomas. Spekuluje się, że z drugiego miejsca wystartuje europoseł Janusz Zemke (SLD), natomiast z trzeciego radna wojewódzka z PSL Agnieszka Kłopotek.

 

Na razie żadnych konkretów nie przedstawiły komitety Kukiz15 oraz Konfederacja( m.in. partia Korwina-Mikke, Ruch Narodowy, środowisko Grzegorza Brauna). Jeżeli chodzi o formacje Pawła Kukiza to najprawdopodobniej liderem listy będzie poseł z okręgu toruńsko-włocławskiego Paweł Szramka. Na dniach swojego kandydata powinna przedstawić Konfederacja. Spekuluje się, że może być to były minister rolnictwa Gabriel Janowski.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów