Jesteś tutaj: HomeEurowyboryMentzen zamierza kandydować z Pomorza

Mentzen zamierza kandydować z Pomorza

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego czwartek, 04 kwiecień 2019 12:04
Mentzen zamierza kandydować z Pomorza Materiał wyborczy komitetu Konfederacja

Kolejny związany z Toruniem polityk będzie kandydował z innego okręgu. Jakiś czas temu informowaliśmy, że posłanka z formacji Ryszarda Petru Joanna Scheuring-Wielgus wystartuje z drugiego miejsca w okręgu warszawskim, z listy Wiosny. Okazuje się, że nie będzie to jedyny ,,desant” z naszego województwa, bowiem listę Konfederacji w województwie pomorskim otworzy Sławomir Mentzen.

Konfederacja (Korwin, Ruch Narodowy, Braun, Jakubiak, Liroy i inni) walczy o przekroczenie progu wyborczego, jeżeli to się uda to jednak trudno liczyć, że formacja uzyskałaby mandat w województwie kujawsko-pomorskim, bowiem dla naszego okręgu nie jest zbyt korzystna ordynacja promująca większe okręgi. Praktycznie zatem łatwiej o mandat chociażby na Pomorzu. Sławomir Mentzen jest w ostatnim czasie jedną z bardziej wyrazistych postaci w formacji Janusza Korwin-Mikke. Jesienią kandydował na urząd prezydenta Torunia.

 

Do dzisiaj nie wiadomo kto otworzy listę Konfederacji w kujawsko-pomorskim. Jak spekulowano, miał być to były minister rolnictwa Gabriel Janowski, który jak się jednak dowiadujemy zrezygnował. W sobotę w Warszawie planowana jest konwencja Konfederacji, na której być może poznamy lidera listy. Być może będzie to jakiś lider lokalny, nie można wykluczać tutaj osoby Krzysztofa Drozdowskiego, bydgoskiego regionalisty, związanego z formacją Marka Jakubiaka.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021