Jesteś tutaj: HomeEurowyboryMentzen zamierza kandydować z Pomorza

Mentzen zamierza kandydować z Pomorza

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego czwartek, 04 kwiecień 2019 12:04
Mentzen zamierza kandydować z Pomorza Materiał wyborczy komitetu Konfederacja

Kolejny związany z Toruniem polityk będzie kandydował z innego okręgu. Jakiś czas temu informowaliśmy, że posłanka z formacji Ryszarda Petru Joanna Scheuring-Wielgus wystartuje z drugiego miejsca w okręgu warszawskim, z listy Wiosny. Okazuje się, że nie będzie to jedyny ,,desant” z naszego województwa, bowiem listę Konfederacji w województwie pomorskim otworzy Sławomir Mentzen.

Konfederacja (Korwin, Ruch Narodowy, Braun, Jakubiak, Liroy i inni) walczy o przekroczenie progu wyborczego, jeżeli to się uda to jednak trudno liczyć, że formacja uzyskałaby mandat w województwie kujawsko-pomorskim, bowiem dla naszego okręgu nie jest zbyt korzystna ordynacja promująca większe okręgi. Praktycznie zatem łatwiej o mandat chociażby na Pomorzu. Sławomir Mentzen jest w ostatnim czasie jedną z bardziej wyrazistych postaci w formacji Janusza Korwin-Mikke. Jesienią kandydował na urząd prezydenta Torunia.

 

Do dzisiaj nie wiadomo kto otworzy listę Konfederacji w kujawsko-pomorskim. Jak spekulowano, miał być to były minister rolnictwa Gabriel Janowski, który jak się jednak dowiadujemy zrezygnował. W sobotę w Warszawie planowana jest konwencja Konfederacji, na której być może poznamy lidera listy. Być może będzie to jakiś lider lokalny, nie można wykluczać tutaj osoby Krzysztofa Drozdowskiego, bydgoskiego regionalisty, związanego z formacją Marka Jakubiaka.

 

Komentarze

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.