Jesteś tutaj: HomeEurowyboryLubnauer: Jeżeli ten strajk nauczyciele przegrają, to przegramy go wszyscy jako społeczeństwo

Lubnauer: Jeżeli ten strajk nauczyciele przegrają, to przegramy go wszyscy jako społeczeństwo

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego piątek, 19 kwiecień 2019 00:17

W Wielki Czwartek Bydgoszcz odwiedziła liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer i posłanka Katarzyna Henning-Kloska. Jak wskazywała Lubnauer pomimo zbliżających się świąt w polskiej polityce bardzo wiele się dzieje, oprócz nierozwiązanego strajku nauczycieli mamy bowiem propozycje nowych podwyżek podatków, w tym akcyzy.

Lubnauer i Henning-Kloska przybyły do Bydgoszczy, aby wziąć udział w debacie gospodarczej zorganizowanej przez bydgoską radną Joannę Czerską-Thomas oraz poprzeć jej kandydaturę z listy Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego.

 

- Mamy kolejny program PiS-u, który nazwalibyśmy śmiało Haracz+, to seria nowych propozycji podatkowych oraz obciążeń dla Polaków, o którym dowiadujemy się czytając plan o konwergencji – wskazywała Katarzyna Lubnauer.

 

Szerzej do sprawy nawiązała posłanka Paulina Henning-Kloska, w której opinii informacje o zadaniach rządu wypłynęły trochę przypadkiem, przy okazji skierowania do Brukseli aktualizacji planu konwergencji - Rząd przez przypadek ujawnił prawdziwe źródła finansowania PiątkiKaczyńskiego, niedługo trzeba było czekać, aby potwierdzić nasze tezy, że za tą Piątką pójdzie DziesiątkaMorawieckiego, w postaci nowych opłat i podatków.

 

Dodatkowe przychody rządowe mają pochodzić z odebrania 15% podatku od pieniędzy jakie otrzymają Polacy po likwidacji OFE, wzrosnąć ma również górny limit składek na ZUS, przez co najbardziej zarabiający będą płacić wyższe składki. Dla nich ma być to długofalowo jednak korzystne, bowiem zdaniem parlamentarzystki otrzymają emerytury na poziomie 20-30 tys. zł. Będą to zobowiązania przyszłych pokoleń. Wzrosnąć ma też o 3% akcyza na wyroby tytoniowe i alkohol.


Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer ubolewała głównie z powodu skutków jakie przyniesie dla Polski spór rządu z nauczycielami - Jeżeli ten strajk nauczyciele przegrają, to przegramy go wszyscy jako społeczeństwo, dlatego że rząd idzie w zaparte, nie zamierza w żaden sposób skłaniać się ku postulatom nauczycieli, zadecyduje o tym, że nauczyciele będą zniechęceni, a wielu z nich odejdzie z tego zawodu.


W jej opinii - Widzimy, że ten rząd nie chce rozwiązać problemu nauczycieli przed świętami, abyśmy wszyscy usiedli do stołów z przekonaniem, że wszystko idzie w kraju dobrze.

 

Debata oraz poprzedzająca ją konferencja prasowa odbyła się kilka metrów nad poziomem morza, na balkoie wieżowca Arkada Businnes przy Rondzie Fordońskim.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021