Jesteś tutaj: HomeEurowyboryBruski odpowiada Wiośnie i atakuje PiS

Bruski odpowiada Wiośnie i atakuje PiS

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego poniedziałek, 06 maj 2019 13:43

 W niedzielę na parkingu Urzędu Miasta odbyła się konferencja byłej wicemarszałek Sejmu Wandy Nowickiej, liderki listy Wiosny Roberta Biedronia do Parlamentu Europejskiego oraz startującego z 10. miejsca aktora Olgierda Łukaszewicza, poświęcona wdrażaniu europejskiej konwencji antyprzemocowej. Dzisiaj do tej konferencji w liście do kandydatki odniósł się prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

-  Bronisław Komorowski jeszcze jako prezydent konwencję ratyfikował, było to przed samymi wyborami, długo musiałam walczyć, aby ta konwencja w ogóle została ratyfikowana. Ponieważ było to tuż przed wyborami nie została ona wdrożona w życie przez rządzącą Platformę Obywatelską. Jak przyszedł PiS do władzy, to nie tylko tej konwencji nie realizuje, ale istnieje poważne zagrożenie, że podpis zostanie cofnięty, dlatego cały czas czujemy się zagrożone – mówiła w niedzielę Wanda Nowica, która skierowała pismo do prezydenta Bydgoszczy, w którym pyta o podjęte działania na rzecz wdrażania tej konwencji na szczeblu samorządowym.

 

Więcej o konferencji pisaliśmy - Wiosna upomina się o konwencję antyprzemocową

 

Dzisiaj do sprawy odniósł się prezydent Bydgoszczy, który jako adresat pisma został wywołany do tablicy - Gdyby przed konferencją prasową udało się Pani zapoznać z ww. dokumentem, na pewno zauważyłaby Pani, że odnosi się on bezpośrednio do ratyfikowanej w dniu 13 kwietnia 2015r. przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Dowiedziałaby się Pani również o konkretnych działaniach z tego wynikających, m.in. o zajęciach prowadzonych w bydgoskich szkołach na temat przeciwdziałaniu agresji i wzmacniających kompetencje wychowawcze rodziców (np. Uniwersytet dla Rodziców, warsztaty, pogadanki, dyżury pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, punkty interwencyjne Bydgoskiego Ośrodka Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki BORPA) czy prowadzonym specjalnym hostelu.


Dalej prezydent Bydgoszczy stwierdza, że uchwalony w Słupsku miejski program, gdzie funkcję prezydenta do jesieni 2018 roku sprawował lider Wiosny Robert Biedroń, nie było żadnego nawiązania do europejskiej konwencji. Na koniec Bruski stwierdza, iż Wiosna powinna interweniować przede wszystkim u wojewody - Wobec tego, że za wdrażanie ratyfikowanych Konwencji odpowiada administracja rządowa, proponuję przekazanie Pani wniosków do Wojewody Kujawsko – Pomorskiego. Myślę, że po gorszącej historii Rafała P. (byłego radnego PiS, a także w przeszłości sekretarza struktur miejskich PiS oraz szefa sztabu wyborczego dzisiejszego Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Pana Łukasza Schreibera) oskarżonego o znęcanie się nad żoną, powinna Pani lepiej dobierać adresatów swoich pism.

 

Prezydent Bydgoszczy ubolewa również, że Wanda Nowicka nie stanęła w obronie Marszu Równości - Na koniec, zachęcając do dalszego zajmowania się tematem już  w korespondencji z administracją rządową żałuję, że z podobną determinacją nie stanęła Pani w obronie Marszu Równości, który objąłem Honorowym Patronatem.

 

Konferencja Wiosny z naruszeniem prawa?
Niedzielna konferencja prasowa Nowickiej oraz Olgierda Łukaszewicza odbywała się na parkingu ratusza. Dzisiaj sekretarz Miasta Edward Dobrowolski skierował do wszystkich komitetów wyborczych pismo, w którym informuje, że art. 108 Kodeksu Wyborczego zabrania prowadzenia agitacji wyborczej na terenie urzędów jednostek samorządu terytorialnego. W tym piśmie stwierdza, że również dotyczy to parkingu – Wszystkie przypadki omijania ww. zakazu będą zgłaszane do Państwowej Komisji Wyborczej.

 

 

 

 

Warte obejrzenia

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021