Jesteś tutaj: HomeEurowyboryPiS Bydgoszcz widzi jako ważny węzeł transportowy

PiS Bydgoszcz widzi jako ważny węzeł transportowy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego środa, 08 maj 2019 18:21

Początkowo konferencja z udziałem wiceministra żeglugi śródlądowej Grzegorza Witkowskiego, na Moście Staromiejskim w Bydgoszczy, miała być prezentacją osoby dyrektora Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Bydgoszczy, z uwagi na obowiązki Adam Szumlas nie mógł dotrzeć, była natomiast mowa o potencjale Bydgoszczy jako węzła transportowego.

 

- Bydgoszcz stała się jedną z trzech kluczowych dla urzędów żeglugi w Polsce. W Polsce mamy 3,6 tys. km dróg wodnych, Urząd Żeglugi Śródlądowej nadzoruje ponad 2,5 tys. km, czyli ponad połowę, osiem województw, 2 tys. inspekcji statków, które Urząd Żeglugi w Bydgoszczy będzie musiał rok rocznie przeprowadzać – mówił o skutkach reformy wiceminister Grzegorz Witkowski - Jak parlamentarzyści europoseł Kosma Złotowski, poseł Latos, minister Schreiber przyszli do mnie i powiedzieli, żeby rozważyć Bydgoszcz jako jedną z głównych siedzib, popukaliśmy się w czoło wszyscy. Wystarczyło potem spojrzeć na mapę, porozmawiać z kapitanami żeglugi śródlądowej w całym kraju, żeby się przekonać, że to nie jest zły pomysł, wręcz przeciwny, że nie ma lepszego miejsca dla zlewni Wisły, Noteci, Brdy, ale co więcej również Bugu, ponieważ Urząd Żeglugi Śródlądowej będzie obejmował również Bug, Giżycko – czyli Wielkie Jeziora Mazurskie.

 

Według Witkowskiego Bydgoszcz dzięki położeniu nad ważnymi liniami kolejowymi oraz drogami wodnymi, może być ważnym zapleczem dla portów morskich w Gdańsku i w Gdyni. Minister nawiązał również do wczorajszej debaty zorganizowanej na UKW przez WWF - Z wielkim zażenowaniem mogę powiedzieć o tym co wydarzyło się wczoraj na debacie zorganizowanej przez WWF, gdzie politycy Koalicji Europejskiej z lekceważeniem wypowiadają się na temat śródlądowych dróg wodnych.

 

W tej debacie komitet KE reprezentował kandydat Zielonych Sylwester Jankowski, który wyraził zdecydowany sprzeciw wobec kaskadyzacji Wisły. Więcej o debacie piszemy - Czy UE powinna wspierać kaskadyzację? Kandydaci są podzieleni

 

Europoseł Kosma Złotowski zapowiedział, że podejmie starania na rzecz wpisania Bydgoszczy do sieci bazowej TEN-T - Jeżeli będzie mi dane być znowu członkiem komisji transportu to będę pilnował tego, aby Bydgoszcz była wpisana w europejską sieć transportu TEN-T, aby była stałym punktem, a nie rezerwowym. Wydaje mi się, że rewitalizacja dróg wodnych będzie miała tutaj znaczenie.

 

Minister Witkowski z uznaniem wypowiedział się też kadrze naukowej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, gdzie powstał już jakiś czas temu kierunek poświęcony rewitalizacji dróg wodnych.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021