Jesteś tutaj: HomeEurowyboryPozytywny efekt trwającej kampanii wyborczej

Pozytywny efekt trwającej kampanii wyborczej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego poniedziałek, 13 maj 2019 23:23

Emocje wyborcze zazwyczaj odbierane są negatywnie, często bowiem prowadzą one do zachowań, które wręcz uniemożliwiają merytoryczną debatę. Nie oznacza to jednak, że nie ma pozytywów. - liderka listy Wiosny Wanda Nowicka, która naszego regionu dopiero się uczy, nagłośniła poprzez swoją kampanie problematykę terenów skażonych w Zachemie.

Portal Tomasza Lisa NaTemat rozwijał się przy ważnym udziale strefy blogowej, w którą włączyły się znane osoby ze świata polityki. Blog na NaTemat.pl prowadzi m.in. była marszałek Sejmu Wanda Nowicka, która postanowiła napisać wpis pt. ,,Ekologiczna bomba tyka w Zachemie!”

 

Woda z tego rejonu jest ciemnożółta, śmierdzi, co stwierdziłam osobiście, nie nadaje się do picia, mycia czy podlewania przydomowego ogródka. Konkluzja raportu AGH jest jednznaczna – osiedle Łęgnowo Wieś „należy uznać za strefę katastrofy ekologicznej, gdzie zarówno istotna skala jak i duży zasięg skażenia środowiska wymaga podjęcia skutecznych działań naprawczych, w tym remediacji środowiska gruntowo-wodnego. Jest to działanie o najwyższym priorytecie, z uwagi na możliwość dopływu toksycznych substancji do chronionego obszaru Natura 2000” - pisze Wanda Nowicka na blogu.

 

 

Zapewne publikacja do zbyt wielu mieszkańców Bydgoszczy nie dotrze, bowiem jest to serwis ogólnopolski, natomiast może się przyczynić do wzrostu świadomości na temat zagrożeń pozacheowskich w kraju. I to może być właśnie pozytywny aspekt kampanii wyborczej, bowiem ,,rozbrojenie bomby ekologicznej” wymagać będzie wsparcia ze strony rządowej i skierowania dość sporych pieniędzy centralnych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)