Jesteś tutaj: HomeEurowyboryWiosna proponuje Europejski Program Walki z Rakiem

Wiosna proponuje Europejski Program Walki z Rakiem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego środa, 15 maj 2019 17:31

Przed Centrum Onkologii w Bydgoszczy działacze komitetu wyborczego Wiosny Roberta Biedronia przedstawili swój postulat utworzenia Europejskiego Programu Walki z Rakiem na poziomie Unii Europejskiej. Jako priorytet zdaniem liderki listy Wandy Nowickiej powinniśmy potraktować wspieranie profilaktyki.

- Bardzo dobrze, że możemy być dumni, że w naszym regionie to centrum tak fantastycznie działa – mówiła na konferencji prasowej Wanda Nowicka - Tak naprawdę wielkim problemem jest to, że tak późno wiele pacjentek i wielu pacjentów trafia do tego centrum, wiele osób umiera, które mogłyby przeżyć, gdyby we wcześniej fazie zagrożenia zdrowotnego trafiła profilaktyka. Najwyższy czas, żeby politycy zrozumieli, że profilaktyka powinna być na najwyższym poziomie. Po pierwsze profilaktyka, a dopiero potem leczenie.

 

Towarzyszyła jej kandydująca z trzeciego miejsca w okręgu kujawsko-pomorskim Izabela Anna Nowak - Bardzo istotnym problemem jest doprowadzenie pacjenta do stanu sprzed zachorowania. Chcielibyśmy zwrócić uwagę na to, że onkologia to nie tylko wycięcie zmian nowotworu złośliwego, czy zastosowanie chemii lub radioterapii, ale także to co się dzieje potem.

 

Wskazała ona na statystyki, z których wynika, że co piąte zachorowanie na nowotwór wśród kobiet, są to nowotwory piersi, które często kończą się ich amputacją. Według Nowak zabieg otworzenia piersi powinien być refundowany. Również refundowane powinny być specyfiki ograniczające utratę owłosienia, w przypadku stosowania chemioterapii.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Grudzień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31